Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrtesa

Total: 47
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.373Z

Prezantohet projektligji pr bashkpronsin n ndrtesa

IFC n bashkpunim me ministrin e Punve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit prezantuan sot, projektligjin pr "Bashkpronsin n ndrtesa", gjat nj tryeze t rrumbullakt t organizuar n Tiran. Sekretari i Prgjithshm i MPPTT, Sokol Leka u shpreh se hartimi i ktij projektligji sht i nevojshm, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.611Z

Moti ekstrem në Kinë, Përmbytje dhe thatësira

Mbi 50 milion banor n Kin po vuajn pasojat e nj thatsire t madhe, q nuk sht par n kto 60 vitet e fundit q ka goditur pjesn jugperndimore t vendit. Por ndrkaq pjesa veri perndimore po vuan nga prmbytjet. Mediat vendase raportojn se m shum se 7000 ndrtesa jan shkatrruar. Jan evakuuar m tepr se 3 mij p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.346Z

Një masakër e vërtetë ka tronditur kryeqytetin irakian

T paktn 34 persona kan gjetur vdekjen e m shum se 100 t tjer jan plagosur si pasoj e 5 shprthimeve t njpasnjshme n qendr t Bagdadit. Si pasoj jan shembur tre ndrtesa rezidenciale n pjesn veriperndimore t vendit. Dshmitar n vendngjarje than se nga rrnojat e ndrtesave jan nxjerr njerz t gjall, e mendo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.607Z

Shembet pallati në Napoli një i vdekur

Shembja e nj pallati n periferi t Napolit n Itali ka shkaktuar vdekjen e nj gruaje polake. Forca t shumta t ndihms s shpejt t pranishme n vendngjarje arritn q t nxirrnin nga rrnojat 3 persona t tjer, nj prej t cilve n gjendje kritike pr jetn. Pr momentin nj person rezulton i humbur. Dshmitart n ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.394Z

Tërmeti 8.8 ballë godet Kilin, 16 viktima

Nj trmet 8.8 ball i shkalls Rihter ka goditur mngjesin e sotm Kilin duke shkaktuar t paktn 16 viktima. Epiqendra ishte n afrsi t qytetit Konsepsion, rreth 300 kilometra larg kryeqytetit Santiago. Autoritetet n vend kan deklaruar gjendjen e katastrofs, n nj koh q presidentja Mishel Bashelet tha se ek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.411Z

Përmbytje në Turqi, 8 të vdekur

Shkarjet e dheut dhe prmbytjet n Turqi, t shkaktuara nga shirat e rrmbyeshm, i kan marre jetn t paktn 8 personave. Zona m e goditur sht ajo e provincs Rize n detin e Zi. Mediat vendase raportojn pr shum persona t zhdukur. Si pasoj e rreshjeve disa ndrtesa jan shembur duke zn posht tyre banor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.386Z

11 të vdekur e 34 të plagosur nga një sulm në Irak

Nj shprthim kamikaz n nj stacion policie n verilindje t kryeqytetit iraken, Bagdad ka shkaktuar 11 t vdekur dhe 34 t plagosur. Ministria e Brendshme tha se mes viktimave ka edhe civil. Si pasoj e shprthimit jan dmtuar edhe disa ndrtesa q ndodheshin pran stacionit t policis. Ky sht vetm njri prej sul

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama