Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrtimi

Total: 253
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.991Z

KRTT jepen 70 leje ndrtimi

Plot 70 leje ndrtimi dhe sheshesh jan miratuar nga Kshilli i Rregullimit t Territorit t Tirans. Bashkia e Tirans, njoftoi se '24 objekte do t jen pr interesa publike, n kuadr t investimeve q jan parashikuar t kryhen nga ana e pushtetit vendor n Tiran, ndrsa 46 t tjera kan qen leje pr sheshe ndrtimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

Vokshi shpik, nuk i dhamë leje ndërtimi firmës së bashkëshortit të saj

Bashkia: Bashkia e Tirans deklaroi dje se firma e ndrtimit q deputetja demokrate Albana Vokshi pretendon se ka paguar ryshfet tek Edi Rama, nuk ka marr asnjher leje ndrtimi n kt bashki. Kjo u b dje publike nga zdhnsi i bashkis, Florion Serjani. “Zonja Vokshi, njsoj si t gjith pushtetart q aku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.339Z

Mustafa suspendon tre inspektor ndrtimi

Kryetari i Komuns s Prishtins, Isa Mustafa, urdhroi t hnn suspendimin e Ilaz Vokrrit dhe Bajram Ismajlit, t dy kta inspektor t ndrtimit n kuadr t Drejtoris s Planifikimit, Kadastrit dhe Mbrojtjes s Mjedisit si dhe t referentit Xhemshit Hertica. Vendimi erdhi pasi n terrenin e mbuluar nga inspektort

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.669Z

Ndërtuesit: E vërteta e 20 përqindëshit

Shoqata, Mui: Ka marrveshje mes ndrtuesve, por jo pazare me politikn. Jemi t pastr Prej ditsh politika ka prfshir srish n debat sektorin e ndrtimit, si pjes e nj mekanizimi korrupsioni n interes t njrs apo tjetrs pal. Demokratt akuzojn kreun e PS-s dhe kryetarin e Bashkis s Tirans, Edi Ramn, se merr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.146Z

Dako, kushte ndërtuesve: Lejet e ndërtimit, për 3% të pallateve për të pastrehët

Banka e Këshillit të Evropës ka dhënë një kredi prej 3.4 milionë eurosh, e cila do të shpenzohet për të sistemuar familjet e shumta të pastreha në Durrës, si dhe familjet me pak të ardhura ekonomike Duket se kryetari i Bashkis s Durrsit ka gjetur nj mnyr pr t’u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.393Z

Bogdani, Ramës: Jep llogari për akuzat e ndërtuesve

Deputeti i Partisë Demokratike, Gert Bogdani, i kërkoi dje kryebashkiakut Edi Rama Deputeti i Partis Demokratike, Gert Bogdani, i krkoi dje kryebashkiakut Edi Rama q t mos fshihet, por t jap llogari pr akuzat e ndrtuesve, t cilve u merrte pr do leje ndrtimi t dhn mbi 20%, prmes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.547Z

HEC i në Përbreg, 12 mln euro e 500 të punësuar

Me shumic votash KRT-ja e Kuksit ka miratuar ndrtimin e hidrocentalit t Prbregut, nj investim ky prej 12 milion eurosh. Kjo vepr energjetike do t ndrtohet n komunn e Shtiqit dhe do t shfrytzoj kanalin me t njjtin emr duke mos dmtuar pr asnj moment vaditjen e tokave. Ndrtimi i hidrocentralit t Prbreg

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama