Rezultate te kerkimit per termin: +Ndaj +Castro

Total: 157
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.054Z

Castro “liberalizon” ekonominë kubane

Qeveria e Kubës planifikon të zvogëlojë kontrollin mbi bizneset e vogla, do të largojë nga puna punëtorët e tepërt dhe do të lejojë më shumë vetëpunësimin, tha presidenti i Kubës, Raul Castro. Ai shtoi se një në çdo pesë punonjës në sektorin shtetëror është i tepërt. Rret

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.209Z

Castro: Nobeli per Obamen, kritike per SHBA

Dhenia e cmimit Nobel per Paqen presidentit amerikan Barack Obama ka sjelle edhe reagimin e liderit historik kubanez Fidel Castro. Castro e ka vleresuar cmimin si nje “mase pozitive” dhe nje “kritike” ndaj politikes se genocidit te ushtruar sipas tij nga disa pres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.045Z

Raul-Obamës: Zoti president, jam Castro!

Fidel Castro ka bërë të ditur se vëllai i tij, Raul, iu prezantua presidentit amerikan, Barack Obama, në anglisht, gjatë funeralit të ish-presidentit të Afrikës së Jugut, Nelson Mandela, duke i thënë atij: Zoti president, jam Castro. Në një intervistë mbi Mandelën në median shtetër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.963Z

Fidel Castro: Jam i surprizuar nga mbijetesa

Ish-lideri kubanez, Fidel Castro, ka thënë se vendosi të tërhiqej dhe ta transferonte pushtetin e tij te vëllai i tij më i ri, Raul Castro, për shkak se u diagnostikua me një sëmundje vdekjeprurëse në 2006-n. Në një artikull të publikuar për të shënuar 87-vjetorin e tij, Fidel Castr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.764Z

Castro ujdi per shmangien e denimit kapital

Ariel Castro ka pranuar, gjatë së premtes, në një gjykatë të Ohio-s, një marrëveshje për fajësinë e tij, në një nga rastet e pengmarrjes më sensancionale të kohëve të fundit. Marrëveshja, e arritur me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.017Z

Obama-Castro bisedë në telefon

Presidenti amerikan Barack Obama pati një bisedë të rrallë telefonike me presidentin kuban Raul Castro, pasi Shtetet e Bashkuara lehtësuan kufizimet e udhëtimit dhe biznesit me vendin komunist. Shtëpia e Bardhë tha se të dy udhëheqësit folën gjithashtu të premten rreth vizitës së Pap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.047Z

Raul-Obames Zoti president jam Castro

Fidel Castro ka bërë të ditur se vëllai i tij, Raul, iu prezantua presidentit amerikan, Barack Obama, në anglisht, gjatë funeralit të ish-presidentit të Afrikës së Jugut, Nelson Mandela, duke i thënë atij: “Zoti president, jam Castro&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama