Rezultate te kerkimit per termin: +Ndaj

Meta: total 1000 / total_found 350756 / time 0.125 / keyword[0] ndaj / docs[0] 350756 / hits[0] 611285 /
Janë numëruar 95% e kutive: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1
  • 2017-06-27

Janë numëruar 95% e kutive: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1

Tashmë janë numëruar 95. 52% e votave dhe projeksioni i konfigurimit si do të jetë parlamenti është shumë e qartë. PS numëron deri tani 74 mandate, kundrejt PD me 43 mandate. LSI deri tani numeron 19 mandate, PDIU 3 mandate dhe PSD 1 mandat.   KQZ përmes kreut të saj, Klemend Z

No Pic available
  • 2017-06-27

Kokëdhima: Raporti i OSBE-së do të harrohet shpejt! Duhet reformë zgjedhore

Drejtuesi i partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, në një reagim në Facebook, pas publikimit të raportit të monitorimit të OSBE/ODIHR-it, u shpreh se nuk kishte asnjë iluzion që Rilindja dhe PD-ja do të bënin zgjedhje me standarde, ndaj edhe kjo ishte arsyeja kryesore që nuk u fut në zgjed

Dy qarqet e vendit ku PD dhe PS ndajnë numër të barabartë deputetësh
  • 2017-06-26

Dy qarqet e vendit ku PD dhe PS ndajnë numër të barabartë deputetësh

Teksa vijon numërimi i votave për zgjedhjet parlamentare, pothuajse të të gjitha qarqet Partia Socialiste kryeson me diferencë të ndjeshme ndaj partive të tjera. Ajo që vihet re deri tani nga rezultatet e KQZ, është fakti se në dy qarqe të vendit Dibër dhe Lezhë PS dhe PD janë kokë m

No Pic available
  • 2017-06-26

Blenë vota për partitë ditën e votimeve, 1 në pranga, 1 në hetim

Policia e Korçës ka vënë në pranga një person, ndërsa ka proceduar penalisht një tjetër për veprën penale Korrupsioni aktiv në zgjedhje”. Specialistët e Sektorit kundër Krimit Ekonomik-Financiar bënë arrestimin e shtetasit Pajtim Myrtollari, 55 vjeç, banues në Korçë, me det

No Pic available
  • 2017-06-26

VIDEO/ Vëzhguesi i LSI-së goditet me levë në kokë nga 7 veta

Tjetër incident para nisjes së proçesit të numërimit të votave. Zyra e Shtypit e LSI-së bën me dije se është goditur me leva në kokë dhe ka marrë plagë të rënda në kokë një vëzhgues i LSI-së në Kërrabe. Sipas të njejtave burime, aktorë të dhunës ndaj vëzhguesit të LSI-s

No Pic available
  • 2017-06-26

Si sot 29 vite më parë Marco van Basten ka shënuar një nga golat më të bukur të historisë (VIDEO)

E kush nuk e mban mend Marco van Basten? Me siguri që e keni parë në Youtube edhe golin fantastik që ka shënuar si sot 29 vite më parë. Ky gol është shënuar në Kampionatin Evropian ndaj portierit Rinat Dasayev, dhe holandezi ishte vetëm 23 vjeç. Ai godet menjëherë nga një pozicion te

Skrapari nuk tradhëton Metën, forcë e parë me +1000 vota ndaj PS
  • 2017-06-26

Skrapari nuk tradhëton Metën, forcë e parë me +1000 vota ndaj PS

Po vijon proçesi i numërimit dhe në qarkun e Beratit dhe pse me ritme të ngadalta. Nga 5 bashki që ka qarku, numërimi ka përfunduar vetëm në Skrapar, LSI ka dalë forcë e parë me diferencë të konsiderueshme ndaj PS. Ndërsa ka PD ka marrë një numër modest votash. Klikoni ketu per tu