Rezultate te kerkimit per termin: +Ndalimi

Total: 9128
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.287Z

Përse ndalimi i burkave është i drejtë

Nga Alexander Kudascheff Po – ndalimi i perçes është politikë simbolike. Po – ndalimi perçes nuk pengon sulmet terroriste. Po – ndalimi i perçes është për një shtet ligjor liberal një shenjë e mosliberalzimi, dhe marrja me një çështje të tillë si ndalimi i perç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.290Z

Përse ndalimi i burkave është i drejtë?

Nga Alexander Kudascheff Po - ndalimi i perçes është politikë simbolike. Po - ndalimi perçes nuk pengon sulmet terroriste. Po - ndalimi i perçes është për një shtet ligjor liberal një shenjë e mosliberalzimi, dhe marrja me një çështje të tillë si ndalimi i perçes. Po - në Gjerman

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.710Z

Ndalimi i industrisë së seksit përgjithmonë

Gazeta ShqipIslanda duket e vendosur të nxjerrë të paligjshëm biznesin më të vjetër të botës. Por a mund tia dalë? Nëse do të ketë sukses, shembulli i saj mund të ndiqet në shumë vende të botës Ambicia e Islandës The Economist Islanda ultraliberale dëshiron të ndalojë po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.735Z

Kuba feston Pashkën pas 50-vjetësh ndalimi

Share Qeveria komuniste e Kubës e ka shpallur të Premten e Madhe të Pashkëve ditë festive, pasi për një gjë të tillë bëri kërkesë Papa Benedikti XVI gjatë vizitës së fundit në ishull. Qeveria tha se presidenit Raul Kastro mori vendimin pas suksesit të vizit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.603Z

Ndalimi i avokatit në Elbasan, kolegët në protestë

Gazeta ShqipDhoma e Avokatisë  në Elbasan ka organizuar një protestë përpara Gjykatës së Rrethit, duke bojkotuar të gjitha seancat gjyqësore,  deri në një afat të pacaktuar. Shkak është bërë arrestimi i avokatit Bujar Dyrmishi, i  cili u arrestua  nga policia një ditë më parë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.982Z

Trump përgatit një tjetër urdhër ndalimi

Donald Trump mund të vendosë një urdhër të ri ndalimi që qytetarë nga vende të caktuara të mos hyjnë në Shtetet e Bashkuara. Deklarata e presidentit vjen pasi një gjykatë apeli hodhi poshtë urdhrin e tij të parë të ndalimit, si të pajustifikueshëm.  Edhe pse nuk dihen ende de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.291Z

PËRSE NDALIMI I BURKAVE ËSHTË I DREJTË?

Alexander Kudascheff Po – ndalimi i perçes është politikë simbolike. Po – ndalimi perçes nuk pengon sulmet terroriste. Po – ndalimi i perçes është për një shtet ligjor liberal një shenjë e mosliberalzimi, dhe marrja me një çështje të tillë si ndalimi i perçes. Po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama