Rezultate te kerkimit per termin: +Ndalimi

Meta: total 1000 / total_found 9083 / time 0.004 / keyword[0] ndalimi / docs[0] 9083 / hits[0] 10577 /
Arrestohet në Londër rebeli Julian Assange, indinjohet Moska
  • 2019-04-11

Arrestohet në Londër rebeli Julian Assange, indinjohet Moska

Policia britanike arrestoi sot themeluesin e platformës investigative Wikileaks, Julian Assange. Ndalimi i tij u bë në ambasadën e Ekuadorit në Londër. Sipas Scotland Yard, 47 vjeçari është dërguar në komisariatin e policisë. Më parë Assange humbi azilin diplomatik në ambasadën e Ek

No Pic available
  • 2019-04-06

Shitet fshati për 150 mijë euro. Ja si Spanja po lufton depopullimin e fshatrave

Spanja e zbrazur, Spanja e shkatërruar Me thirrjen e España vaciada, España arruinada, të dielën më 31 mars, dhjetëra mijëra njerëz demonstruan në Madrid për të kërkuar një zgjidhje urgjente për shpopullimin e vendit. Protesta – thanë të pranishmit – rrjedh nga gjendja

Ndaluan grabitësin, shpërblehen policët heronj
  • 2019-04-03

Ndaluan grabitësin, shpërblehen policët heronj

Ndalimi i grabitësit të pronarit të një exchange, ka sjellë dhe shpërblimin për tre efektivët e policisë Rrugore. Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj takoi tre punonjësit e Policisë Rrugore, të cilët ndaluan dhe arrestuan në flagrancë grabitësin në Tiranë, në tentativën për t

Spiunë rusë në Shqipëri? Arvizu: Ata kanë sofistikuar mënyrën si ndërhyjnë
  • 2019-04-03

Spiunë rusë në Shqipëri? Arvizu: Ata kanë sofistikuar mënyrën si ndërhyjnë

Pak vite më parë, u përhap lajmi se rusët ishin kthyer në Pashaliman. Ishte një ngjarje e denjë për filmat e spiunazhit, që nuk u zbardh kurrë plotësisht nga autoritetet shqiptare. Bëhej fjalë për një grup shtetasish rusë të ndaluar nga Policia e Vlorës në bazën e Pashalimanit n

Vrau një grek në 2001, kapet në Shkodër i dënuari me 25 vite burg (EMRI)
  • 2019-04-01

Vrau një grek në 2001, kapet në Shkodër i dënuari me 25 vite burg (EMRI)

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 40-vjeçar paraditen e sotme, pasi rezultonte i shpallur në kërkim për vrasjen me thikë të një shtetasi grek në vitin 2001. Pas hekurave do të përfundojë Ilir Bajrami, i cili është dënuar me 25 vite burg. U zhvillua dhe finalizua operacioni policor

Bandat e adoleshentëve shkrehin armët, një 11-vjeçare mes 4 të plagosurve
  • 2019-03-25

Bandat e adoleshentëve shkrehin armët, një 11-vjeçare mes 4 të plagosurve

Një sherr mes bandave të adoleshentëve në një park në Mitcham të Londrës ka përfunduar me plagosjen edhe të një vajze 11-vjeçare e një gruaje. Një dëshmitar tregon: Parku ka një mini-palestër, fushë futbolli dhe kështu me radhë shumë familje atje ishin duke shijuar diellin. Në

Vrasja e Nardit të bujtinave, arrestohen 3 bashkëpunëtorët por jo autori (EMRAT)
  • 2019-03-25

Vrasja e Nardit të bujtinave, arrestohen 3 bashkëpunëtorët por jo autori (EMRAT)

Policia e Shkodrës ka mbërritur në gjurmët e autorit të vrasjes së Ferdinand Polisë. 35-vjeçari, i njohur si pronar i bujtinës Polia në Theth, njëherësh administrator në Agjensinë e Zonave të Mbrojtura në Shkodër  u ekzekutua me armë pasditen e 20 marsit, sapo kishte dalë nga nj