Rezultate te kerkimit per termin: +Ndarja

Meta: total 1000 / total_found 11143 / time 0.006 / keyword[0] ndarja / docs[0] 11143 / hits[0] 13620 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Këto janë ndarjet e mandateve për 12 qarqe. Partia që mori më pak vota

Zgjedhjet e nëntat parlamentare në Shqipëri që prej vitit 1991, janë fituar nga Partia Socialiste, e cila ka siguruar mbi 70 mandate deputetësh, çka mund të krijojë e vetme qeverinë. Nga ndarja e mandateve në rang vendit, Partia Socialiste ka siguruar 73 mandate, PD 43 mandate, më pak se

Rama në Top Story: Pas 25 qershorit, parësore administrata
  • 2017-06-24

Rama në Top Story: Pas 25 qershorit, parësore administrata

  Pas mitingut përmbyllës të fushatës zgjedhore të mbajtur në Vlorë, në sheshin e Lungomares, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka qenë i ftuar në emisionin Top Story të gazetarit Sokol Balla, në rrëfimin e tij të fundit të fushatës. Së bashku me të, në panel ishin edhe

No Pic available
  • 2017-06-24

Ylli i Barcelonës Neymar i jep fund lidhjes me të dashurën

Ylli i Barcelonës Neymar  i ka dhënë fund lidhjes disa vjeçare me të dashurën e tij Bruna Marquezine. Futbollisti kishte ndezuar përsëri romancën me aktoren braziliane vetëm një vit më parë, pasi u ndanë në vitin 2014. Lajmi është bërë i ditur nga vetë 25-vjeçari i cil

No Pic available
  • 2017-06-23

Kërkesa e Dukës për Bashën Kryeministër: Të rishihet ndarja territoriale

Aleati në koalicion, Agron Duka, i parashtroi sot një kërkesë Lulzim Bashës si Kryeministër pas 25 qershorit. Në mitingun përmbyllës në Durrës, kreu i PAA kërkoi rishikimin e ndarjes territoriale. Duka: Realizimi i vetëm i qeverisjes së kaluar është moskalimi me semafor të kuq. Rama

No Pic available
  • 2017-06-22

Ja këshilla e Rihanna për të gjithë ata që e vuajnë ndarjen e parë

Këngëtarja e njohur, Rihanna ka bërë një bisedë më një fans që sapo është ndarë nga e dashura duke i dhënë një këshillë. Hey Robs, cfarë ke bërë kur ke pësuar ndarjen e parë nga i dashuri? Unë po vuaj, i kishte shkruajtur Ëalad Shami këngëtares, duke marrë një përgjigje

Meta president, Rama: OK, por se parashikuam daljen nga shinat e arsyes
  • 2017-06-22

Meta president, Rama: OK, por se parashikuam daljen nga shinat e arsyes

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama shprehet se ndarja me LSI-në erdhi si pasojë e një qasjeje taktike dhe dritëshkurtër nga ana e aleatit të tij. Në një intervistë për Zërin e Amerikës ai thotë se nuk është i penduar për zgjedhjen e zotit Meta si president. Pendesa është një mome

SI MUND TË DALIN ZGJEDHJET
  • 2017-06-21

SI MUND TË DALIN ZGJEDHJET

Ylli Polovina Rezultatin numerik do ta japë verifikimi konkret votë më votë, kurse sondazhet paraprakë, të dështuar së fundi që prej ballafaqimeve presidenciale në SHBA dhe ato të Brexit në Britaninë e Madhe, ndihmojnë të paktën për të kuptuar një lloj stresimi të opinionit publi