Rezultate te kerkimit per termin: +Ndarje

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.710Z

Engel: Nuk ka ndarje të Kosovës

Kongresmeni amerikan, Eliot Engell, deklaron se nuk mund të ketë ndarje të Kosovës dhe se çdo ide për këtë hap paraqet rrezik për stabilitetin e rajonit. Në një interviste për Radio Kosovën, Engell theksoi se rreziku për ndarje ekziston sepse serbët në Beograd janë duke shpres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.130Z

Rama: Reformë, ose ndarje dramatike!

Kryeministri Edi Rama, në fjalimin e paralajmëruar lidhur me takimin e mbajtur më herët me kreun e Kuvendit dhe atë të opozitës për reformën në drejtësi, ka paralajmëruar se ky proces mund të shënojë një "ndarje të re dramatike" për vendin. Rama ka deklaruar se, reforma në drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.711Z

Engell: Nuk ka ndarje te Kosoves

Kongresmeni amerikan, Eliot Engell, deklaron se nuk mund te kete ndarje te Kosoves dhe se cdo ide per kete hap paraqet rrezik per stabilitetin e rajonit. Ne nje interviste per Radio Kosoven, Engell theksoi se rreziku per ndarje ekziston sepse serbet ne Beograd jane duke shpresuar por edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.504Z

A e kuptoni këtë ndarje?

Ky është divorci për të cilin po flet mbarë Gjermania. Trajneri i kombëtares, Joachim Loew, 56 vjeç, po ndahet nga bashkëshortja, Daniela, 54 vjeç. Çfarë ka ndodhur që çifti po ndahet? A e kuptoni ju këtë ndarje pas 36 vitesh dashuri dhe miqësi? Kjo është pyetja që ngre gazeta Bi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.996Z

Bugajski:Kosova nuk do ketë ndarje

Analisti Januz Bugajski, nga Qendra për Studime Strategjike dhe Ndërkombëtare në Uashington është shprehur se fakti që Misioni i Bashkimit Europian është vendosur në Kosovë nën hijen e Kombeve të Bashkuara mund të interpretohet në mënyrë pozitive dhe negative. Ana negative, sipas ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.143Z

Nuk ka ndarje

SHBA-të dhe BE-ja theksojnë mbështetjen ndaj shtetit të ri të Kosovës, dhe se nuk do të lejojnë ndarjen e tij Uashingtoni ka përsëritur edhe një herë mbështetjen për shtetin e ri të Kosovës. Kësaj radhe vetë presidenti amerikan Xhorxh Bush ka deklaruar se plani i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.332Z

Serwer: Ndarje e Kosovës, ide e tmerrshme

Eksperti i Qendrës Euro-atlantike për Marrëdhënie Ndërkombëtare i Universiteti John Hopkins, Daniel Serwer e ka cilësuar si të tmerrshme idenë e ndarjes së Kosovës. Sipas tij nuk do të kishte ndarje të Kosovës pa ndarje që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama