Rezultate te kerkimit per termin: +Ndarje

Meta: total 1000 / total_found 18059 / time 0.007 / keyword[0] ndarje / docs[0] 18059 / hits[0] 20131 /
O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma
  • 2019-04-10

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma, fraza e njohur e poetit dhe emigrantit italian, kthyer në Itali në fillim të viteve 900 Emanuel Carnevalit, ka frymëzuar artisten shqiptare Jonida Xherri për të realizuar një projekt artistik. Për Shqiponline, artistja tregon s

No Pic available
  • 2019-04-07

Martesa/ Festa me miqtë e ministres Shahini, i pranishëm Gent Cakaj (FOTO)

Çifti ish-Vetëvendosës janë quajtur nga mediat në Kosovë, Besa Shahini dhe Dardan Molliqaj, të cilat kurorëzuan vetëm pak ditë më prë me martesë lidhjen e tyre të dashurisë. Pas largimit nga gjiri i partisë së Albin Kurtit, Shahini është promovuar si ministre e Arsimit në Shqipë

Kafe, internet dhe Ja si e vrasin kohën të rinjtë shqiptarë
  • 2019-04-04

Kafe, internet dhe Ja si e vrasin kohën të rinjtë shqiptarë

Që nga koha e kaluar në kafene deri te sporti, përdorimi i internetit dhe vullnetarizmi, këto janë aktivitetet kryesore që kryejnë të rinjtë shqiptarë. Sipas një studimi të kryer nga Fondacioni Friedrich Ebert në Tiranë, të rinjtë shqiptarë haxhojnë çdo ditë mesatarisht, 2.3 or

Peza: Numri i paktë i protestuesve ka sjellë përçarje e dhunë te opozita
  • 2019-03-29

Peza: Numri i paktë i protestuesve ka sjellë përçarje e dhunë te opozita

Ndonëse e hodhi si ide Carlo Bollino në Open nga Eni Vasili, sipas të cilit sot është vënë re një ndarje mes zotit Basha dhe zonjës Kryemadhi gjatë protestës së zhvilluar para Parlamentit, Ministrisë së Brendshme, Drejtorisë së Policisë së Tiranës, me fund në selinë e PD-së, a

Kryemadhi dhe Basha të ndarë në protestë, ka nisur përçarja
  • 2019-03-28

Kryemadhi dhe Basha të ndarë në protestë, ka nisur përçarja

Gazetari Carlo Bollino deklaroi në Open në Top Channel se mes liderëve të opozitës së bashkuar mund të ketë nisur një përçarje. Bollino theksoi se gjatë protestës së sotme, është vënë re një ndarje, ku kryetarja e LSI-së ka qëndruar me grupin e saj dhe të njëjtën gjë ka bë

Kush është shoferi i autobusit të shkollës që tentoi masakrën
  • 2019-03-21

Kush është shoferi i autobusit të shkollës që tentoi masakrën

I lindur në Francë nga prindër senegalezë, shtetas italian që nga viti 2004, pasi u martua me një breshiane nga e cili ishte ndarë. Ousseynou Sy, i njohur si Paolo, 47 vjeç, është shoferi i autobusit të tentativës së masakrës të San Donato (Milano), me patentë shoferi të pezulluar p

Merr fund martesa e politikanes së bukur shqiptare
  • 2019-03-16

Merr fund martesa e politikanes së bukur shqiptare

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma i ka dhënë fund martesës së saj me bashkëshortin Ilir Shqina. Sipas dokumentit zyrtar të Gjykatës së Tiranës ka qenë ish-deputetja ka që bërë kërkesën për tu ndarë nga bashkëshorti i saj. Ndërkohë që dyshohet se shkak i kësaj ndarje të jetë