Rezultate te kerkimit per termin: +Nderkaq +Interpoli

Meta: total 20 / total_found 20 / time 0.000 / keyword[0] nderkaq / docs[0] 7461 / hits[0] 8622 / keyword[1] interpoli / docs[1] 1565 / hits[1] 1943 /
Vrau 17 vite me pare ekstradohet nga Italia 39 vjecari
  • 2011-10-12

Vrau 17 vite me pare ekstradohet nga Italia 39 vjecari

Tirane 12 tetor 2011 NOA- Nje 39 vjecar nga Elbasani i shpallur ne kerkim nderkombetar per vrasje u ekstradua mesditen e sotme nga Italia. Dashamir Kolgjini ishte shpallur ne kerkim nderkombetar pasi ishte denuar me 25 vite burg nga Gjykata e Durresit per vepren penale Vrasje me dashje per shkaqe t

Akuzohen per vrasje tre te kerkuar mberrijne nga jashte
  • 2011-02-19

Akuzohen per vrasje tre te kerkuar mberrijne nga jashte

TIRAN- Tre persona te akuzuar per krimin e vrasjes dy nga te cilet te ne gjykim u ekstraduan dje nga zyra e Interpol Tiranes nga Belgjika Italia dhe Anglia. Gezim Gazmir Halitaj 42 vjec nga Laci Laurant Cakollari 37 vjec nga Korca me banim ne Tirane si dhe Gezim Muji 36 vjec nga Shkodra u ekstraduan

Ekstradohet nga Italia trafikanti i denuar
  • 2011-02-05

Ekstradohet nga Italia trafikanti i denuar

TIRAN- Ekstradohet nga Italia nje person i kerkuar nga Policia Shqiptare per akuzen e trafikimit te femrave dhe shfrytezimit per qellime prostitucioni. Klodian Gjini 44-vjec nga fshati Kcire i Pukes banues ne Durres u ekstradua dje nga zyra e Interpol Tiranes pasi rezultonte ne listen e te kerkuarve

No Pic available
  • 2011-01-07

Trafiku i organeve vendimi per rastin Medicus pas 15 ditesh

Ne Gjykaten e Qarkut ne Prishtine ka vazhduar seanca e konfirmimit te aktakuzes lidhur me nje rrjet te dyshuar per trafikim me organe te njerezve i njohur ndryshe si rasti Medicus. Shtate shtetasit e Kosoves te cilet dyshohet te jene te perfshire ne aktivitete te ndryshme te trafikimit me organe j

No Pic available
  • 2010-12-06

Ndjekja e Julian Assange per motive politike

Deklarata Ne nje interviste dhene per BBC-ne avokati i tij ka deklaruar se pas kesaj perpjekjeje qendron vete SHBA Ndjekja e Julian Assange themeluesit te sajtit te internetit Wikileaks i kerkuar nga policia suedeze per perdhunim duket se ka motive politike. Keshtu ka deklaruar nga Londra nje prej

SHBA Departamenti i Shtetit kufizon hyrjet ne programin kompiuterik per te dhenat diplomatike
  • 2010-12-01

SHBA Departamenti i Shtetit kufizon hyrjet ne programin kompiuterik per te dhenat diplomatike

Qeveria amerikane po perpiqet qe te parandaloje rrjedhjen e ardhshme te informacionit sekret sic ndodhi me publikimin e mijera dokumentave sekrete ne faqen Wikileaks. Zyrtare amerkane thane dje se Departamenti i Shtetit ka nderprere qasjen ushtarake ne programin e te dhenave per kabllogramet diploma

Assange Klinton duhet te largohet
  • 2010-12-01

Assange Klinton duhet te largohet

E perjavshmja amerikane online Time publikon ne faqen e saj te internetit nje interviste me Julian Assange ne te cilen themeluesi i Wikileaks thote se ne daljen ne drite te rrjedhjes me te fundit te informacioneve sekretarja amerikane e shtetit Hillary Clinton duhet te jape doreheqjen. Asange k