Rezultate te kerkimit per termin: +Nderkohe

Meta: total 1000 / total_found 48117 / time 0.019 / keyword[0] nderkohe / docs[0] 48117 / hits[0] 63520 /
Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar një puç kushtetues futjen e ushtrisë në Rinas. Berisha ka lëshuar edhe një sërë akuzash të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka. Duke iu referuar Kushtetutës, ish-kryeministri thekson se vendimi

Protestuan kundër Ramës në Fier, lirohen 4 të ndaluarit
  • 2019-03-12

Protestuan kundër Ramës në Fier, lirohen 4 të ndaluarit

Lirohen katër protestuesit fierakë që u arrestuan nga policia për protestën kundër kryeministrit Edi Rama, që u zhvillua me 9 mars dhe degjeneroi në përplasje me policinë. Në seancën e sotme, gjykata ka vendosur masën e sigurisë detyrim paraqitje për Behar Xhelon 56 vjeç, Besnik Jaup

Nis protesta, Basha dhe Berisha këmbëkryq para Kryeministrisë
  • 2019-02-16

Nis protesta, Basha dhe Berisha këmbëkryq para Kryeministrisë

Ka nisur protesta e opozites se bashkuar para Kryeministrise. Kreu i PD-se, Lulzim Basha dhe ish-kryeministri Sali Berisha jane ulur kembekqyr se bashku me protestuesit e mbledhur te shumte ne numer para zyres se Rames, nderkohe qe ai po zhvillon antimitingun ne Vlore. Pasi janë grumbulluar ne pika

Terror administratës, Braçe: Berisha tha të vërtetën! Ose punën, ose lini zyrën
  • 2019-02-13

Terror administratës, Braçe: Berisha tha të vërtetën! Ose punën, ose lini zyrën

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncoi paraditen e sotme në Facebook, terrorin që sipas tij po ushtron në zyrat e administratës në Fier, zv/kryeministri Erion Braçe, i cili është edhe deputet në këtë qark. Sipas tij, Barçe ka kërkuar nga të gjitha drejtoritë, listën e dosjeve të në

Braçe paralajmëron ekipet e futbollit që vendosin reklama bastesh online
  • 2019-02-10

Braçe paralajmëron ekipet e futbollit që vendosin reklama bastesh online

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka paralajmëruar se ligji kundër lojërave të fatit nuk do të falë askënd. Në një postim në Instagram, Braçe thekson se nëse nuk ndalet reklamimi, kostoja do të jetë e madhe. Zv.Kryeministri njihet edhe si një tifoz i të kuqve nga kryeqyteti. Parti

Salianji thirrje qytetarëve: Bashkohuni në protestë, jemi në një regjim hibrid
  • 2019-02-07

Salianji thirrje qytetarëve: Bashkohuni në protestë, jemi në një regjim hibrid

Deputeti i PD, Ervin Salianji ka ftuar qytetarët ti bashkohen protestës së 16 shkurtit për të rrëzuar qeverinë. Gjatë fjalës së tij sot në Parlament, ai tha se erozioni i demokracisë po ndodh me ritme të shpejta dhe sot jemi në një regjim hibrid, pa rregulla loje, pa meritokraci, pa d

No Pic available
  • 2019-01-23

Nga bixhozi te kullat, ja pronarët e gradaçelave që do pushtojnë Tiranën

Departamenti Antikorrupsion në Partinë Demokratike ka zbardhur sot skemën e ndërtimeve të reja që pritet të ndërtohen në zemrën e Tiranës, pranë Kullës së Sahatit. Sipas PD, të gjitha paratë që do të investohen për ndërtimin e rrokaqiejve të rinj e kanë burimin fillestar te ind