Rezultate te kerkimit per termin: +Nderron

Total: 693
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.773Z

Fatmire Bajramaj nderron triko

Ajo shihet si glamour girl e futbollit gjerman per femra. Fatmire Bajramaj 23 vjecare ishte promotorja e skuadres se Turbine Potsdamit. Tanime ajo nderron triko. Ndeshja e se enjtes me Olimpikun e Lionitme trikone e Turbines ishte e fundit per futbollisten Bajramaj. Pra figura e kryesore e Potsdami

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.933Z

Nderron jete aktori Tony Curtis

Ne moshen 85-vjecare nderron jete aktori Tony Curtis. Lajmin e ka dhene e bija Jamie Lee Curtis. Emri i vertete i aktorit ishte Bernard Schwartz dhe eshte futur ne histori per rolin ne komedine e Billy Wilder laquoDikujt i pelqen e nxehte.Ne kete film luanin Jack Lemmon dhe Marilyn Monro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.568Z

Paris nderron jete regjisori Claude Chabrol

Nderron jete ne Paris regjisori francez Claude Chabrol. Protagonisti i Novelle Vague me Truffaut e Godard ka nderruar jete dje ne moshen 80 vjecare. Chabrol ka qene nje kineast i madh fancez i lire e politik shprehet Christophe Girard pergjegjesi i kultures ne Komunen e Parisit. Chabrol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.660Z

Itali, nderron jete Mike Bongiorno

Nderron jete ne moshen 85-vjecare gjiganti i skenes italiane, Mike Bongiorno. Prezantuesi popullor italian, shume i famshem edhe ne Shqiperi, vdiq gjate nje udhetimi ne Montecarlo.Lajmin per vdekjen e dha "Sky", media per te cilen punonte, pasi si fundmi braktisi grupin Mediaset

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.186Z

Nderron jete fotografi i 'Vogue'

Nderron jete ne moshen 92-vjecare, fotografi i famshem Irvin Penn, i njohur per fotot e tij ne fushen e modes. Vdekja u njoftua nga Peter MacGill, mik dhe perfaqesues i fotografit.Karriera e Penn nisi ne vitin 40 me 'Vogue'. La revisten ne vitin 1944 per te hyre ne ushtri, por u rikthye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.380Z

Itali pas kengetarit Mango nderron jete edhe vellai

0 brbr SSSAbrASS brbrPas vdekjes se kengetarit te famshem italian Mango nderron jete edhe vellai i tij me i madhbrbr brbrGiovanni Mango u nda nga jeta si i vellai per shkak te nje ataku kardiak 75-vjecari nderroi jete gjate ceremonise mortore te kengetarit Mangobrbr brbrTv Klanbrbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.564Z

Nderron jete shkrimtari i madh Dhimiter Xhuvani

Nderron jete ne moshen 75-vjecare shkrimtari dhe studiuesi i njohur shqiptar Dhimiter Xhuvani. Shkrimtari lindi ne vitin 1934 ne Pogradec, ndersa krijimtaria e tij beri epoke ne fushen e letrave shqipe. Xhuvani eshte autori i romanit "Tuneli" qe u kritikua nga regjimi komunist.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama