Rezultate te kerkimit per termin: +Ndersa +Ministri

Meta: total 1000 / total_found 6770 / time 0.009 / keyword[0] ndersa / docs[0] 72710 / hits[0] 106839 / keyword[1] ministri / docs[1] 135717 / hits[1] 258693 /
Mesazhe të koduara? Tahiri: Nëse kam, i them drejtpërdrejtë
  • 2018-04-19

Mesazhe të koduara? Tahiri: Nëse kam, i them drejtpërdrejtë

Ish-ministri i brendshëm, Sajmir Tahiri ka reaguar në Facebook pas jehonës që bëri deklarata e tij e sotme jashtë ambienteve të Kuvendit, ku u kthye pas 6 muajsh mungesë. Tahiri ka siguruar se heshtja e tij e deritanishme nuk është dorëzim, por vetëm respekt për drejtësinë, ndërsa ka

Une, studenti i Pirro Manit ne ditelindjen e 86-te
  • 2018-04-15

Une, studenti i Pirro Manit ne ditelindjen e 86-te

Ylli Demneri Nje tavoline, dy karrike te vjetra dhe kater meshtekna. Feneri eshte i varur ne njeren nga deget. Dielli nuk duket (si projektoret ne teater), por rrezet e tij ndricojne fort syprinen e tavolines dhe konturet e karrikeve. Hijet e meshteknave zgjaten mbi toke. Lisharesja, pak me tutje, l

LGBTI, Manjani dhe Shehu kundër ambasadorit Donald Lu
  • 2018-04-06

LGBTI, Manjani dhe Shehu kundër ambasadorit Donald Lu

Deputeti demokrat Tritan Shehu dhe ish-ministri Ylli Manjani kanë reguar ndaj deklaratës së ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu, të cilëve u ka kërkuar të kenë kujdes me komentet e tyre mbi komunitetin LGBTI. Manjani i kujton ambasadorit Lu, se nëse ai ndjek statuset e tija në FB p

Vasili: Komedia me policinë vazhdon
  • 2017-12-26

Vasili: Komedia me policinë vazhdon

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për takimin e sotëm të ministrave me  Policinë. Në një koment në Facebook, Vasili tha se Policia i rrahu vajzat deputete dhe i tërhoqi zvarrë në protestën për mbrojtjen e Kushtetutës dhe as falje nuk kërkoi, ndërsa policët e b

NE DËGJOJMË MUZIKË GREKE, POR JU DHAMË HERONJ DHE MITE
  • 2017-10-09

NE DËGJOJMË MUZIKË GREKE, POR JU DHAMË HERONJ DHE MITE

Nga Marin MEMA E vërtetë zoti Kotzias ne hamë sufllaqe, dëgjojmë edhe muzikë greke (sepse s’kemi komplekse) , bile ju dhamë edhe 90 nga 100 heronj të 1821, ashtu si fustanellën dhe shumë nga mitet qe sot i konsideroni tuajat… Sigurisht unë besoj që këto elementë ministri Ko

No Pic available
  • 2017-08-31

Athina reagon ndaj miratimit te planit urbanistik te Himares

Athina zyrtare ka reaguar serish lidhur me ceshtjen e planit te pergjithshem vendor te bashkise Himare. Pasi keshilli bashkiak e ka miratuar kete plan ne nje mbledhje te zhvilluar ne fshatin Kuc, te merkuren, zedhenesi i ministrise se jashtme greke eshte pyetur te enjten paradite nga media greke se

Ahmetaj Taksa e sheshte cmenduri
  • 2017-02-21

Ahmetaj Taksa e sheshte cmenduri

brbrNe nje kohe qe opozita proteston per keqqeverisjen dhe ka shpalosur programin e saj per te rikthyer taksen e sheshte ne masen 9 Ministri i Financave Arben Ahmetaj e ka konsideruar kete ide si nje cmenduri ekonomike Sipas ministrit rikthimi i takses se sheshte dhe shmangja nga tatimi progresiv d