Rezultate te kerkimit per termin: +Ndertimit

Meta: total 1000 / total_found 5376 / time 0.002 / keyword[0] ndertimit / docs[0] 5376 / hits[0] 8387 /
Ndërtim në të zezë/ Ndërhyn policia angleze, mbush furgonat me shqiptarë (FOTO)
  • 2019-03-27

Ndërtim në të zezë/ Ndërhyn policia angleze, mbush furgonat me shqiptarë (FOTO)

Një aksion i Policisë Metropolitane në Britaninë e Madhe kundër emigrantëve të paligjshëm është finalizuar me arrestimin e 10 të rinjve shqiptarë dhe 7 indianëve që punonin në të zezë në sektorin e ndërtimit. Shqiptarët sipas BBC janë arrestuar për shkak se kanë hyrë ilegalis

A fshihet miku trafikant i Taulant Ballës pas kullave të Tiranës?
  • 2019-03-14

A fshihet miku trafikant i Taulant Ballës pas kullave të Tiranës?

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, përmes publikimit të disa dokumenteve zyrtare, ngre akuza të forta ndaj kreut të bashkisë së Tiranës. Sipas zëdhënëses së selisë blu, pas lejeve për ndërtimin e kullave fshihet Edmond Bego, i akuzuar nga opozita si pjesë e botës së kr

Denoncimi/ Ja projekti mafioz, përbindëshi që do të shkatërrojë Korçën
  • 2019-03-10

Denoncimi/ Ja projekti mafioz, përbindëshi që do të shkatërrojë Korçën

Në qytetin e Korçës pritet që të ndërtohet një TEC, i cili do të prodhojë energji për rajonin juglindor të vendit. Ky është një investim, i cilësuar si strategjik nga qeveria shqiptare, me një kosto 350 mln euro. Bëhet fjalë për një termocentral 500 megavatësh për të ngrohur d

No Pic available
  • 2019-01-23

Nga bixhozi te kullat, ja pronarët e gradaçelave që do pushtojnë Tiranën

Departamenti Antikorrupsion në Partinë Demokratike ka zbardhur sot skemën e ndërtimeve të reja që pritet të ndërtohen në zemrën e Tiranës, pranë Kullës së Sahatit. Sipas PD, të gjitha paratë që do të investohen për ndërtimin e rrokaqiejve të rinj e kanë burimin fillestar te ind

No Pic available
  • 2019-01-22

Nga bixhozi te kullat, cilët janë pronarët e gradaçelave që do pushtojnë Tiranën

Departamenti Antikorrupsion në Partinë Demokratike ka zbardhur sot skemën e ndërtimeve të reja që pritet të ndërtohen në zemrën e Tiranës, pranë Kullës së Sahatit. Sipas PD, të gjitha paratë që do të investohen për ndërtimin e rrokaqiejve të rinj e kanë burimin fillestar te ind

BORXHI PUBLIK SI PIRAMIDË DHE KRIM SHTETËROR
  • 2018-11-18

BORXHI PUBLIK SI PIRAMIDË DHE KRIM SHTETËROR

Nga Petrit VASILI Shqiperia eshte mberthyer qartazi ne daren e nje qeverisje, qe krijon cdo cast ekonomi te asfiksuar dhe pa asnje vizion,grabitje te financave publike dhe thellimin e nje borxhi publik derrmues per nje vend me amortizatore ekonomike dhe sociale kaq te dobet si Shqiperia. Ky faliment

PD: Veliaj hesht për betonizimin e zonës së Liqenit
  • 2018-09-05

PD: Veliaj hesht për betonizimin e zonës së Liqenit

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka hedhur akuza ndaj kreut të Bashkisë Tiranë, në lidhje me Parkun e Liqenit. Sipas Zhupajt, plani i Veliajt për Parkun është betonizimi dhe ndërtimi i kullave, duke kërkuar nga ky i fundit që të japë sqarime për videon e publikuar tre dit