Rezultate te kerkimit per termin: +Ndihms +Sekretari

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.016 / keyword[0] ndihms / docs[0] 149 / hits[0] 175 / keyword[1] sekretari / docs[1] 31709 / hits[1] 42353 /
No Pic available
  • 2008-11-01

7 vjet nga "Dita e Shpress"

N nj nga faqet kosovare n internet shkruhej THANK YOU NATO. Duket se edhe pas nj periudhe t gjat kosovart e kan t freskta n memorien e tyre natn e 24 marsit 1999.Perndimi , kishte nj borxh ndaj popullit ta Kosovs. N njoll e madhe ekzistonte n ndrgjegjen e politikanve perndimor. Srebrenica ishte nj d

No Pic available
  • 2008-11-01

Burns: Pavarsia e Kosovs, brenda ktij viti

Niveli i zyrtarve perndimor q shprehen n favor t pavarsis s Kosovs ka ardhur n rritje, q nga dita e fillimit t negociatave. Kt jav ishte Ndihms Sekretari Amerikan i Shtetit Nicholas Burns politikani i radhs q deklaroi hapur se viti 2006 do t jet viti i pavarsis s Kosovs. Burns tha se negociatat q p

No Pic available
  • 2008-11-01

Fried: Reformat si duhet

Ndihms Sekretari i Shtetit Daniel Fried duke u ndalur n marrjen e ftess pr antarsim t plot n NATO, nga ana e Shqipris dhe Kroacis tha se t dy vendet kan forcuar demokracin dhe kan arritur nj stabilitet t brendshm dhe se jan tashm kontribues t vlefshm t misioneve t NATO-s. Pjesmarrs n seancn dgjimore

No Pic available
  • 2008-11-01

Berisha takon Jones

Zv/ndihms Sekretari Amerikan i Shtetit, Stuart Jones ka zhvilluar nj takim me kryeministrin e vendit Sali Berisha. Gjat takimit, kryeministri Berisha theksoi se ratifikimi n Senat dhe firmosja nga Presidenti Bush i Protokollit t Antarsimit t Shqipris n NATO prbjn ngjarjen m kulmore n marrdhniet midi