Rezultate te kerkimit per termin: +Ndihms +Sekretarin

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.850Z

Nishani, Reeker: Bashkëpunim me qeverinë, mbrojts i institucioneve t pavarura

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani u takua dhe zhvilloi nj bised t hapur me Zvends Ndihms Sekretarin pr Çështjet e Evrops dhe Euroazis, Philip T. Reeker. N takim u shkmbyen mendime pr situatn n Shqipri dhe vazhdimin e reformave pr konsolidimin e demokracis dhe shtetit ligjor, me synim integri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

NATO, Basha lobon n SHBA

Ministri i Punve t Jashtme Lulzim Basha, gjat nj ftese t Sekretares Amerikane t Shtetit Condoleezza Rice, mori pjes n drekn transatlantike. Gjat ksaj dreke, Ministri Basha shfrytzoi rastin pr tju krkuar homologve t tij prmbylljen e shpejt t ratifikimit t protokolleve t antarsimit t Shqipris dhe Kroa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.431Z

Imami në Ministerialin vjetor të SEDM-it në Sofie: Na mungon Kosova

Tiranë, 22 Tetor NOA - Ministeriali i Mbrojtjes i Vendeve të Europs Juglindore (SEDM) zhvilloi punimet në datat 20-21 tetor n Sofje t Bullgaris, ku mori pjes edhe ministri i Mbrojtjes i Shqipris, z. Arben Imami. Në kt ministerial merrnin pjes ministrat e Mbrojtjes t vendeve antare t Iniciativ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.323Z

7 vjet nga "Dita e Shpress"

N nj nga faqet kosovare n internet shkruhej THANK YOU NATO. Duket se edhe pas nj periudhe t gjat kosovart e kan t freskta n memorien e tyre natn e 24 marsit 1999.Perndimi , kishte nj borxh ndaj popullit ta Kosovs. N njoll e madhe ekzistonte n ndrgjegjen e politikanve perndimor. Srebrenica ishte nj d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.341Z

Pavarsia e Kosovs kusht pr paqen n Ballkan

I nderuar zoti President I nderuar zoti Sekretar i Prgjithshm Shklqesi, Zonja dhe zotrinj, M lejoni zoti President t`ju prgzoj pr zgjedhjen tuaj si President i sesionit t 62-t t Asambles s Kombeve t Bashkuara dhe t`ju uroj suksese n kt detyr vrtet t rndsishme. Dshiroj t falnderoj gjithashtu P

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama