Rezultate te kerkimit per termin: +Ndiqni

Meta: total 1000 / total_found 78908 / time 0.028 / keyword[0] ndiqni / docs[0] 78908 / hits[0] 79294 /
Hyni në zgjedhje, Basha del kokëulur nga takimi me Palmer (FOTO)
  • 2019-04-09

Hyni në zgjedhje, Basha del kokëulur nga takimi me Palmer (FOTO)

Ka zgjatur rreth një orë takimi në selinë e Partisë Demokratike, midis zëvendës Ndihmës Sekretarit Amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer dhe kreut të opozitës Lulzim Basha. Pas diskutimeve me dyer të mbyllura në zyrën e Bashës, lideri demokrat ka dalë kokulur për të sho

Shqiptaro-amerikani Visar Tasimi: E kam menduar të emigroj në Shqipëri (Video)
  • 2019-03-23

Shqiptaro-amerikani Visar Tasimi: E kam menduar të emigroj në Shqipëri (Video)

Visar Tasimi, shqiptari me origjinë nga Prespa është lindur dhe është rritur në Amerikë. Në episodin e radhës Diaspora, Visari ka rrëfyer historinë e tij dhe projektin që po realizon me vëllain e tij: Historia e treguar. Projekt, i cili është i bazuar mbi fakte dhe intervista me shqi

Flamur Noka çel protestën: Na ndiqni vëllezër, morët vesh apo jo?!
  • 2019-03-16

Flamur Noka çel protestën: Na ndiqni vëllezër, morët vesh apo jo?!

Ka nisur me fjalën e ish deputetit demokrat Flamur Noka, protesta e opozitës së bashkuar para Kryeministrisë. Ky është një marshim protestë, marshimin revolte ndaj kryebanditit, Rama IK, populli ka forcë, Rama ti nuk i përfaqëson dot më shqiptarët më, na ndiqni vëllezër. E morët ves

Në njërin krah apo me bark poshtë? Pozicionet e gjumit të mirë
  • 2019-03-16

Në njërin krah apo me bark poshtë? Pozicionet e gjumit të mirë

Mënyra se si shtrihemi në shtrat gjithashtu ka rëndësinë e saj për të siguruar një gjumë të qetë dhe një zgjim në formë të mirë. Ka nga ata që nuk i zë gjumi nëse nuk janë me bark poshtë, por ka edhe nga ata që duan të flenë në një pozicion tjetër, në njërin krah, në t

Kurrë mos lufto me një derr, sepse bëhesh pis. Për kë e ka këtë mesazh Majlinda Bregu?
  • 2019-03-01

Kurrë mos lufto me një derr, sepse bëhesh pis. Për kë e ka këtë mesazh Majlinda Bregu?

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka postuar disa foto në Instagram, ku shfaqet e qeshur dhe jep një mesash të fortë. Krahas fotove, Bregu ka promovuar aktivitetin e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal për kauzën e grave në muajin mars. Një

Çduhet të bëni nëse jeni të dobët dhe doni të shëndosheni
  • 2019-02-21

Çduhet të bëni nëse jeni të dobët dhe doni të shëndosheni

Si të hani shëndetshëm dhe të fitoni pak butësi Kush lufton kundër vrimave të pashpjegueshme të gjilpërës së bilancit mund të duket i çuditshëm, por ka njerëz për të cilët të qenit shumë i dobët është një problem serioz pothuajse aq sa mund të jenë edhe kilet e tepërta, se

Horoskopi: këshilla për të mos i zemëruar 12 shenjat  
  • 2019-02-19

Horoskopi: këshilla për të mos i zemëruar 12 shenjat  

Peshorja e qetë nuk mund të durojë argumentet e të tjerëve, kurse me Dashin nuk ka shpresë: ai shpërthen… për çdo gjë. Shumë herë, në marrëdhëniet tona të dashurisë, miqësisë apo njohjeve të thjeshta habitemi kur dikush zemërohet pa një arsye të dukshme të vlefshme. Ndj