Rezultate te kerkimit per termin: +Ndoc +Faslia

Meta: total 29 / total_found 29 / time 0.000 / keyword[0] ndoc / docs[0] 1002 / hits[0] 1720 / keyword[1] faslia / docs[1] 51 / hits[1] 79 /
Shkarkohen 31 zëvendësministrat e qeverisë
  • 2013-09-06

Shkarkohen 31 zëvendësministrat e qeverisë

Ashtu sikundër edhe pritej, kryeministri Berisha firmosi dje shkarkimet e zëvendësministrave. Kështu me vendim të qeverisë, janë shkarkuar dje 31 zëvendësministrat e qeverisë aktuale. Të vetmit të cilët vijojnë ende të jenë në detyrë, janë vetëm ministrat dhe kryeministri. Për k

No Pic available
  • 2013-09-05

Mbledhja e fundit, qeveria miraton 70 vendime, lirohen nga detyra zv/ministrat

TIRANE- Qeveria “Qeveria Berisha” miratoi sot mbi 70 vendime, që nga zyrtarizimi i dorëheqjeve të zv/ministrave deri tek vendime të tjera të rëndësishme të karakterit ekonomik. Kryeministri në largim e ka ngjeshur shumë axhendën e ditëve të fundit dhe burime nga kryeministr

Bujqesia e braktisur nga bankat
  • 2013-04-08

Bujqesia e braktisur nga bankat

Kreditimi i ulët në bujqësi vështirëson punën e fermerëve duke mos i lejuar ata të kryejnë investime në këtë sektor. Sipas të dhënave të Bankës së Shqipërisë, viti 2012 është mbyllur me

No Pic available
  • 2013-03-30

Stimulues i ndaluar për rritjen e perimeve, nuk zhdoganohet

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/Investigimi në Fiks fare TIRANE - Etreli, një stimulues për rritjen e perimeve, i cili nuk përfshihet në listën e produkteve të mbrojtjes së bimëve të regjistruara për t’u importuar dhe tregtuar në Republikën e Shqipërisë, përdoret ng

Zhbllokohet mielli kosovar
  • 2013-03-29

Zhbllokohet mielli kosovar

Ambasadori i Kosovës, Sulejman Selimi, ka kërkuar t’i jepet fund bllokadës së produkteve të Kosovës dhe Shqipërisë duke e quajtur të pakuptimtë bllokimin e miellit të Kosovës, por në të njëjtën kohë duke l&eum

Substanca Etrel tek produktet bujqesore
  • 2013-03-29

Substanca Etrel tek produktet bujqesore

Ministria e Bujqësisë thotë se substanca etrel përdoret në produktet bujqësore, por për të mos dëmtuar shëndetin e konsumatorëve, fermerët duhet të tregohen të kujdesshëm në zbatimin me përpikmëri të kusht

Substanca ldquoEtrelrdquo te produktet bujqesore
  • 2013-03-29

Substanca ldquoEtrelrdquo te produktet bujqesore

Ministria e Bujqësisë thotë se substanca etrel përdoret në produktet bujqësore, por për të mos dëmtuar shëndetin e konsumatorëve, fermerët duhet të tregohen të kujdesshëm në zbatimin me përpikmëri të kusht