Rezultate te kerkimit per termin: +Ndoc

Meta: total 1000 / total_found 1022 / time 0.000 / keyword[0] ndoc / docs[0] 1022 / hits[0] 1749 /
No Pic available
  • 2019-04-09

Një foto e Maries, feministes së parë shqiptare

Në këtë fotografi të shkrepur në studion e Kel Marubit, Ndoc Çoba pozon së bashku me famijen e tij. Ndoc Çoba (1870-1945), veprimtar politik, pjesëmarrës në Kuvendin e Vlorës, përfaqësues i Shkodrës në Kongresin e Lushnjës, Ministër i Financave (1920), kryetar i bashkisë së Shko

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë
  • 2019-02-04

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë

Nga Ibrahim Kodra tek Lasgush Poradeci Leterno femminino quhet ekspozita e cila bën bashkë emra të njohur të artit shqiptar, në hapësirën e Rezidencës Italiane për të vijuar deri më 30 prill. Nën kurimin e Artan Shananit, në këtë ekspozitë do të shihen vepra nga Arben Bajo, Llambi B

Arrestohet drejtori i Hipotekës në Shkodër
  • 2018-09-25

Arrestohet drejtori i Hipotekës në Shkodër

Me urdhër të Prokurorisë, policia ka ndaluar drejtorin e Hipotekës në Shkodër, Zamir Leka. Mësohet se drejtori Leka është arrestuar teksa ndodhej në punë në zyrat e hipotekës së Shkodrës. Policia ka shkuar aty duke e prangosur drejtorin dhe duke e shoqëruar në komisariatin e polici

No Pic available
  • 2018-09-21

Abuzim me pronat në Hipotekën e Shkodrës, ndalohen 4 persona

Policia e Shkodrës ka ndaluar juristin e Hipotekës së këtij qyteti dhe tre persona të tjerë nën akuzën e korrupsionit pasiv. Siç njofton prokuroria e Shkodrës me urdhër të saj janë ndaluar Mirjan Bletaj, me detyrë jurist pranë ZVRPP Shkodër dhe Sokol Tirana. Po kështu janë arre

Përmbyset vinçi në aksin Pukë-Shkodër, një i vdekur dhe një i plagosur
  • 2018-08-11

Përmbyset vinçi në aksin Pukë-Shkodër, një i vdekur dhe një i plagosur

Një person ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur në një aksident tragjik që ka ndodhur sot në aksin rrugor Pukë-Shkodër. Aksidenti ka ndodhur në vendin e njohur si Kthesa e Gomsiqes dhe raportohet se një vinç është përmbysur në rrugë, pasi më parë i janë këptur frenat

3000 mijë nxënës të shkollave 9-vjeçare në Kamzë rrezikohen nga infeksionet
  • 2018-07-04

3000 mijë nxënës të shkollave 9-vjeçare në Kamzë rrezikohen nga infeksionet

Rreth 3000 mijë nxënës të dy shkollave 9-vjeçare në Kamëz rrezikohen nga infeksionet që mund të marrin në ambientet e shkollave. Mungesa e fondeve për mirëmbajtjen në vite ka sjell degradimin e tyre. Problemet e infrastrukturës dhe ato të higjienës kanë vështirësuar gjatë gjith

Të dënuar të sëmurë, ligji i ri i dënon të vdesin në burg
  • 2018-01-02

Të dënuar të sëmurë, ligji i ri i dënon të vdesin në burg

Ndoc Marku prej 20 vitesh vuan dënimin për vrasje. Por tani po lufton vetë për jetën, pasi ndodhet në fazë terminale të sëmundjes. Për etikë, ne zgjedhim mos tju tregojmë pamjet. Ndoci i dha amanetin e fundit Aleksit, të birit, i rrethuar nga gardianët e burgut dhe mjekët. Megjithë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama