Rezultate te kerkimit per termin: +Ndoja

Meta: total 1000 / total_found 1426 / time 0.000 / keyword[0] ndoja / docs[0] 1426 / hits[0] 2295 /
Madonna, gjithçka që duhet të dini për yllin 60-vjeçar të pop-it!
  • 2018-11-03

Madonna, gjithçka që duhet të dini për yllin 60-vjeçar të pop-it!

Ajo ka ndikuar më shumë se një brez me dukjet e saj transgresive, rebelimin e saj, videot e saj provokative dhe muzikën e saj. Edhe në 60-vjetorin e saj – e cila po feston në Marrakech – ja pse kjo vazhdon të jetë një ikonë e padiskutueshme e popit. Madonna ka lindur në Michig

No Pic available
  • 2018-10-21

«Vëllai im Arthur Rimbaud»

Elisabeth Rimbaud E pashë të vinte në shtëpinë tonë për herë të fundit. Ditë të paharruara, përgjime pranë tij dhe netë që nuk do të kthehen më kurrë, kurrë, kurrë! E kam mbajtur trupin e tij që përkundej; e kam mbajtur me këto duar atë trup që vuante dhe mundohej. I prija n

Itali, drejtonte grupin kriminal, arrestohet shqiptari
  • 2018-09-28

Itali, drejtonte grupin kriminal, arrestohet shqiptari

Policia italiane ka arrestuar 3 persona, mes tyre edhe një shqiptar, për trafik droge. Sipas mediave italiane, 11 persona të tjerë janë shpallur në kërkim dhe 30 janë nën vëzhgim. Operacioni “Rosa dei venti kishte marrë spunto nga tatuazhet që kishte në dorë dhe qafë shqiptari

No Pic available
  • 2018-09-16

Mbi Zvërnecin dhe fatet e thyera në librin Epistolari i Zaratës

«Komedinë hyjnore» na duhej ta lexonim dikur në auditoret e universitetit. Profesori im i letërsisë antike e mesjetare, Myzafer Xhaxhiu, na fliste me një pasion të jashtëzakonshëm për Danten e Beatriçen, aq sa në atë gjendje patetike, ai na dukej si një qenie ndryshe nga të tjerët,

No Pic available
  • 2018-07-16

Epistolari i Zaratës: e vërteta historike dhe krijimi

«Komedinë hyjnore» na duhej ta lexonim dikur në auditoret e universitetit. Profesori im i letërsisë antike e mesjetare, Myzafer Xhaxhiu, na fliste me një pasion të jashtëzakonshëm për Danten e Beatriçen, aq sa në atë gjendje patetike, ai na dukej si një qenie ndryshe nga të tjerët,

Shkatërrohet banda italo-shqiptare, trafikuan 7 mln euro drogë në 7 muaj
  • 2018-05-25

Shkatërrohet banda italo-shqiptare, trafikuan 7 mln euro drogë në 7 muaj

Një bandë trafikantësh e përbërë  nga shtetas shqiptarë dhe italiane është shkatërruar pas një operacioni antidrogë të policisë italiane. Mediat fqinje bëjnë me dije se në kuadër të operacionit të koduar “Turizmi i madh”,  janë vënë në pranga 6 persona, 5 italia

Konkursi, shpallen fituesit e drejtuesve të spitaleve rajonalë
  • 2017-11-21

Konkursi, shpallen fituesit e drejtuesve të spitaleve rajonalë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar listën e fituesve të konkursit për drejtorë të 12 spitaleve më të mëdha të vendit. Konkursi i organizuar nga kjo ministri ka shpallur këtë të hënë drejtuesit e rinj të 7 spitaleve rajonale, tre Qendrave Spitalore Universitare, “Nënë Ter