Rezultate te kerkimit per termin: +Ndonse

Total: 579
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.650Z

Prefekti i Shkodrës apel per strehim të banorëve. Banoret e izoluar: Nuk kemi ndihma

Ndonse e cilson situaten n prmirsim, Prefekti i Shkodrs,  Maxhid Cungu i bn thirrje banorve t komunave t prmbytura t largohen nga zona. Sipas tij, ushtria ka marr t gjitha masat pr evakuimin e sigurt t tyre, ndrkoh q pr ata m rezistentt po shprndahen ndihma. Fshati Obot sipas prefektit vazhdon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.455Z

Moti i keq në vend, përmbytje në Vlorë

Juglindja e vendit vijon ende t jet nn efektin e reshjeve t dendura t dbors t rna gjat mbrmjes dhe paradites s t shtuns. N qarkun e Kors dbora q ka shtruar ort e para t paradites ka uar ndjeshm n rnien e temperaturave, ndonse autoritetet lokale sqarojn se deri n kt moment t gjitha akset rrugore q li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.386Z

Aksidentet, shkak mungesa e vijëzimeve dhe semaforëve

T vizitosh Tirann n nj dit t zakonshme do t vsh re se ky metropol i ri krahas trafikut mbart dhe nj problematik tejet t rnd. Ajo q t bie m shum n sy jan njerzit q gjarprojn mes automjeteve. Jan t rinj, pleq e fmij, t cilt jo vetm rndojn trafikun me kt kalim t uditshm, por gjithashtu vn n rrezik dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

Vlersohet privatizimi i ARMO-s

Privatizimi i kompanis shqiptare t nafts ARMO prfundon brenda dy muajve t ardhshm, ndrsa procesi teknik po ndiqet me saktsi dhe transparenc. Kshtu e komentoi tenderin e hapur dje juristi Xhud Kerni, prfaqsues i kompanis amerikane Patton Boggs, q po kshillon autoritetet shqiptare pr procedurat ligjor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.219Z

Hapen portat e Drinit, Asnjë rrezik për përmbytje

Situata hidrike n kaskadn e Lumit Drin nuk rrezikon prmbytje n zonn e Shkodrs dhe at t Nn Shkodrs. N nj mbledhje t zhvilluar gjat mesdits, numri dy i Ministris s Ekonomis dhe Energjetiks dhe grupi i posam pr monitorimin e kaskads s Drinit, pohuan se situata nuk paraqitet alarmante, ndonse specialis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.488Z

Francë, bankierët me bonuse të majme

Ndonse nj nga arsyet e krizs financiare q gjunjzoi gjith botn ishin bonuset e majme t bankierve, duket se n Franc kta t fundit nuk kan hequr dor kurr nga shprblimet. Sipas gazets Le Mond, 3500 menaxhert bankar do t marrin shprblime prej 286 mij euro, totali i t cils mblidhet deri n nj miliard euro.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.341Z

Turqi-SHBA,"er e ftoht" n gjirin e NATO-s!

N m pak se dy vite Turqia po tregon rndsin e saj prball dy fuqive m t mdha pernidmore, Bashkimit Europian dhe Shteteve t Bashkuara. Nse nn petkun diplomatik deri tani kt e kavetm Kina e largt, duket se Turqia e ka ln mnjan edhe kt coh pr t shfaqur para Brukselit e Uashingtonit at q mendon n t vrte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama