Rezultate te kerkimit per termin: +Ndonjher

Meta: total 333 / total_found 333 / time 0.000 / keyword[0] ndonjher / docs[0] 333 / hits[0] 388 /
Të lutem, ma lër rehat Republikën e re!
  • 2017-03-09

Të lutem, ma lër rehat Republikën e re!

Nga Shpëtim Nazarko Rrugës, në ecje e sipër, po dëgjoja dje për Republikën e re, për të cilën po fliste nga çadra e bulevardit zoti Basha. Ka të drejtë, jo vetëm ai, por edhe ca të tjerë që janë entuziazmuar këto ditë e shkruajnë në gazeta po për këtë gjë. Është vërt

Pse Rose e la Jack t mbytej? Regjisori tregon gabimin q bri i revoltuar
  • 2017-02-01

Pse Rose e la Jack t mbytej? Regjisori tregon gabimin q bri i revoltuar

E kush nuk ka derdhur lot gjat filmit Titanic, pr t mos thn ka qar me dnes, kur Jack u mbyt. Askujt nuk i besohej q ai djalosh bjond t ishte aq i pafat. Po sa prej jush jan revoltuar kur vite m von kan kuptuar q Jack mund t kishte shptuar nse ngjitej n drrasn ku ishte Rose dhe se vdiq kot s koti. P

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, u përgjigjet pyetjeve nga qytetarët në rrjetin social. Ai ka nënvizuar se politikanët e inkriminuar që kemi larguar kanë emra dhe janë publikë. Komenti im për orët e gjyqtarëve ka bërë që ata mos më pëlqejnë,

No Pic available
  • 2016-10-27

Gjyshja Nga Albana M. Lifchin

Gjyshja Nga Albana M. Lifchin Ne banonim në dy apartamente përballë njëri-tjetrit, në një pallat të ri e të bukur. Praktikisht unë u rrita nga gjyshja. Ajo shfaqej n kornizn e ders si nj piktur. Sytë boj qielli e t thell, të mbërthenin në vëmendjen e tyre. Qafa e saj bor e bardh kontr

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët
  • 2016-09-16

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët

BBC i ka kushtuar një artikull të gjatë mikpritjes së shqiptarëve, duke e lidhur me faktin se refugjatëve Europa po u kthen shpinën. Ndërsa, diku në Europë, një vend i vogël në Ballkan ka pritur refugjatët që ishin në luftë. Në këtë reportazh tregohen për shqiptarët e Kosovës

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë
  • 2016-08-02

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë

Reportazh/Një udhëtim në sinagogat hebreje në qytetet shqiptare nga Saranda deri në Berat Bregdeti i Sarandës Nga Esther Hecht, Hadassahmagazine Vendi m misterioz n Evrop, Shqipëria, sht nj vend i ekstremeve dramatike. I ndar nga Evropa perëndimore pr dekada me radh nn sundimin e diktatorit