Rezultate te kerkimit per termin: +Ndonjher

Total: 323
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

Meta: Pr-buxheti i borxhit t madh t shqiptarve

Kryetari i LSI-s, Ilir Meta, e quajti argument qesharak frazn e cituar nga Kryeministri Berisha n Kuvend, i cili e cilsoi pr-buxheti e vitit 2008 si m t mirin q ka pasur ndonjher Shqipria. Pr-buxheti i propozuar nga qeveria ka rrezik pr ta dyfishuar defiitin e prgjithshm buxhetor, q tregon m s miri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.436Z

Grossruck për zgjedhjet 28 qershorit: Kontestimet janë të pabaza

Numri dy i Asambles Parlamentare t OSBE Volfgang Grosruk, i ka vlersuar zgjedhjet e 28 qershorit 2009,si m t mirat t organizuara ndonjher n Shqipri ndrkoh q pr pretendimet e opozits pr hapjen e kutive t votimeve, ai sht shprehur se mund t ndodh vetm nse e parashikon kushtetuta e vendit. Nse dikush n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.219Z

SHBA, Gjobë rekord për Tojotën

16.4 milion dollar sht gjoba q kompania Tojota do t paguaj, pasi u shpall fajtore pr fshehjen pr katr muaj t defekteve n frenat e disa mjeteve t saj. Lajmin e kat ditur nj funksionar i Ministris Amerikane t Transportit. Ky sht sanksioni m i lart i vendosur ndonjher n Shtetet e Bashkuara ndaj nj kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.162Z

Kakuta hyn n histori t Chelseas

Gael Kakuta ka hyr n histori t Chelseas. Pas shtjes q lidhej me transferimin e tij t dyshimt nga Lens, me ka klubit londinez iu bllokua shit-blerja e futbollistve pr nj sezon nga FIFA, talenti francez sht veuar pr dika tjetr. 18 vjeari sht inkuadruar n loj n barazimin 2:2 kundr qipriotve t APOEL Ni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.598Z

Majmunët, frikë nga i ftohti

sht dimr, dhe n kthetrat e t ftohtit jan edhe kafsht. N Japoni do vit majmunve n kopshtin zoologjik t Tokios u pregatitet nj banj t ngroht e terapeutike prej lng qitroje dhe frutash t tjera. Por majmunt u treguan t zgjuar. Ata kapn t gjith frutat nga uji dhe i hngrn ato duke refuzuar t futeshin n uj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Fierz, rritet niveli i prurjeve n hidrocentral

Niveli i prurjeve t lumit Drin vazhdon t jet i madh cka kat mundur q depozitimet n Hidrocentralin e Fierzs t rriten. Aktualisht, niveli i ujit sht 267.5 metr, ose 22.5 metra m pak se niveli maksimal arritur ndonjher. Sipas KESH-it, kjo ka rritur prodhimin e energjis elektrike n vend. Koorporata Ene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

Berisha: Buxheti i shklqyer, opozita kundr interesave qytetare

Kryeministri Sali Berisha po mbron fuqishm n salln e Kuvendit projekt buxhetin e qeveris q ai drejton pr vitin 2008. Berisha ka akuzuar opozitn pr demagogji dhe hedhje posht t interesave t elektoratit. Nj buxhet prej 4 miliard e 100 milion dollarsh nuk mund t quhet assesi buxhet i varfris, replikoi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama