Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrkohe

Meta: total 21 / total_found 21 / time 0.000 / keyword[0] ndrkohe / docs[0] 21 / hits[0] 22 /
No Pic available
  • 2016-03-09

Shnime pr librin Ëndërr amerikane t Viktor Canosinaj

Nga Albana Lifschin Librin Ëndërr amerikane t shkrimtarit t njohur Viktor Canosinaj, e prita me interes e kureshtje. Spari, sepse prekte nj tem shum t njohur pr mua dhe s dyti, sepse edhe pse autor i nj varg romanesh n atdhe pr mua prtej oqeanit ishte hera e par q lexoja nj libr prej tij. Dikur, p

Roma mund Interin ne shtese
  • 2010-09-26

Roma mund Interin ne shtese

Roma gjen fitoren e pare te ketij sezoni dhe pikerisht perballe kampioneve ne fuqi te Interit. Ne momentin me te veshtire per kryeqytetasit ku pas 4 javesh kishin regjistruar dy humbje dhe dy barazime arrijne te gjejne pikerisht ne kete jave te peste fitoren qe padyshim me shume se tre p

Çmimet Emmy, fitojnë  Mad Man dhe Modern family
  • 2010-08-30

Çmimet Emmy, fitojnë Mad Man dhe Modern family

“Mad Man” triumfon n edicionin e 62 t mimeve Emmy si seriali m i mir dramatik, ndrsa “Modern Family” rrmben statujn pr komedin m t mir. Seriali q tregon lindjen e industris publicitare n fillim t viteve ’60 n Nju Jork ishte n konkurim me realizime t tjera t suksesshme s

No Pic available
  • 2010-07-30

Rrugët turistike, asfaltohen 5 km e parë të aksit Bajram Curri - Valbonë

Ministri i Transporteve, Sokol Olldashi, inspektoi punimet Rrugt drejt destinacioneve turistike jan kthyer n prparsi t Ministris s Transporteve, me qllim lehtsimin e udhtimit drejt tyre. Nj pjes e mir e tyre jan rehabilituar dhe asfaltuar e duke ofruar komoditet pr t gjith turistt

No Pic available
  • 2010-07-19

Rritja e kreditimit, përgjysmon ritmin e kredive të këqija

Ritmi i rritjes s kredive me probleme sht ulur pothuajse 50 prqind 3-mujorin e dyt t ktij viti krahasuar me tre-mujorin e par. N periudhn Janar-Mars t vitit 2010 kredit e kqia kan qen n nivelin 11,4 pr qind, ndrkohe q n muajn Prill-Qershor 11,8 pr qind, duke pasur nj ritm rritje 0,4 pr qind nga 1 p

No Pic available
  • 2010-07-10

Të majtët e PE-së kërkojnë nisjen e dialogut në Tiranë

Rinis srish beteja e deklaratave mbshtetse nga grupet politike evropiane ndaj partive politike n Shqipri pr shkak t ngrit politik. Grupi kryesor progresist n Parlamentin Evropian i kathirrje klass politike shqiptare t nis sa m shpejt dialogun n t mir t zgjidhjes s situats politik

No Pic available
  • 2010-05-22

Shkoni drejt e në ferr çuna...

Nse ka ekzistuar ndonjher ideja dhe ideali i bots s prmirsueshme me akorde muzikor, e gjith kjo ide n vitet 70 ka vdekur bashke me Hendrix, Joplin, Brian Jones, me festivalin e Woodstock a me Kennedy. Ndrkoh lufta n Vietnam vazhdon e n vitet e ardhshme t gjith ata q besonin se mund ta ndalnin do b