Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrmarrjet

Total: 38
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.184Z

Preteni: Ndrmarrjet publike t prfshira n korrupsion

Korporata Energjetike e Kosovs (KEK) dhe Posta e Telekomi i Kosovs (PTK) mbesin kompanit m t kritikuara pr prfshirje n afera t ndryshme korruptive, si n dhnien e tenderve dhe punimin e puntorve t rinj pa konkurs. Dukuria e par sht kryesisht e theksuar n KEK, kurse e dyta n PTK. Kshtu thot drejtori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.195Z

Kosova, ambient i pafavorshëm për biznes

Raporti Enti i Statistikave: Ka rn interesi pr investime Enti i Statistikave t Kosovs raporton pr rnie t interesimit pr tbiznes n Kosov. Arsyeja pr rnien e interesimit pr t hapur biznes n Kosov sht ambienti i pafavorshm ekonomik, thon ekspert t shtjeve ekonomike. Sipas tyre, t gjitha kto do t ken p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.347Z

Ska m kushtzime

Kushdo q e blen kompleksin turistik Brezovica dhe gjigantin metalurgjik Trepa, nuk do t ket obligime pr investime n to dhe nuk do ta ket barr t`i mbaj n pun puntort aktual. T dyja kto ndrmarrje strategjike do t privatizohen me metodn e spin of-it t rregullt, me t ciln Agjencioni Kosovar i Privatizim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.632Z

Lehtësi në kreditë për biznesin, shtrëngim për individët

Kërkesa për kredi nga korporatat rritet me 23% në 3-mujorin 2010 Kushtet e diktuara nga situata ekonomike shtyn bankat e nivelit t dyt t jen m t kujdesshme ndaj dhnies s kredive, pasi viti 2009, nj vit i ndikuar nga kriza tregoi se kredit me probleme u rritn. Nj vrojtim inga Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.376Z

Tregu i gazit të lëngshëm, hetim për konkurrencën

Autoriteti i Konkurrencs ka nisur kto jav nj hetim mbi tregun e gazit t lngshm n vend. N fokus t hetimit paraprak sht importi dhe kufizimet e mundshme t konkurrencs n tregtmin e gazit. Autoriteti i Konkurrencs administroi dy formular ankese nga grosistt e gazit dhe korespondencn mes tyre dhe koncens

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.098Z

Ndërmarrjet jobujqësore, si përzgjidhen punonjësit

Miratohet vendimi przgjedhjen e punonjsve t ndrmarrjeve jobujqsore. N baz t vendimit t djeshm t ekzekutivit prcaktohen kriteret dhe mnyra e zgjedhjes s anketuesit, kontrollorit, mbikqyrsit n qark dhe personi i kontaktit n organet e qeverisjes vendore. Anketuesi kontakton dhe inte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.435Z

Laberion - Top ndrmarrja 2009

Agjencia pr Mbshtetjen e Ndrmarrjeve t Vogla dhe t Mesme ka shpallur t mrkurn Laberion-in nga Besiana, prodhues i lngjeve nga pemt dhe perimet, si ndrmarrjen m t mir t vitit 2009, n mesin e 56 ndrmarrjeve q kan konkurruar pr mimin Top Ndrmarrja 2009. N mesin e 13 ndrmarrjeve m t suksesshme juria e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama