Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrsa +Kroacia

Total: 37
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Shqipria dhe Kroacia n NATO, shtyhet ftesa pr Maqedonin

Krert e 26 vendeve antare t NATO-s von kan rn dakord q Shqipria dhe Kroacia t marrin ftesat pr antarsim, ndrsa ftesa pr Maqedonin t shtyhet. Zdhnsi i NATO, Xhejms Apaturaj deklaroi se Shqipria dhe Kroacia do t marrin ftesn pr antarsim n NATO. do gj do t jet e pastr pr Shqiprin dhe Kroacin, dekla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.532Z

Shqipria e prfundon vitin e 96-ta

Kombtarja shqiptare e ka mbyllur vitin 2009 n pozitn e 96-t t renditjes botrore t shteteve, e cila publikohet muaj pas muaji. Kuqezinjt kan prparuar pr 2 pozita, n krahasim me renditjen e muajit nntor. Djelmoshat e selektorit Josip Kuze kan grumbulluar 336 pik, 1 m pak se Angola, e cila sht prpara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Italia dhe Greqia dominojn n shkmbimet tregtare me Shqiprin

Italia dhe Greqia u renditen n vendet e para dhe mbeten partnert kryesor tregtar nga vendet e BE-s me Shqiprin, bn t ditur burime nga Banka e Shqipris, n raportin e publikur ditt e fundit prej saj. Sipas ktij raporti, gjat 6-mujorit t dyt t vitit 2007, importet dhe eksportet e mallrave me k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Etnosi avangardë

Baviola Shatro Përfundon edicioni i katërt i Festivalit Ndërkombëtar "Takimet muzikore të dy boteve" Nj miksim midis xhazit dhe tingujve t etnosit ballkanik, dhe atij oriental – nj prvoj eksperimentale q tronditi kalan e Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.361Z

BE zgjat paktin e tregtisë me Ballkanin

Komisioni Europian ka miratuar zgjatjen edhe pes vjet, deri n 2015-n paktin preferencial t tregtis mes 27 vendeve t BE-se dhe 7 vendeve t Ballkanit Perndimor. Marrveshja e nnshkruar n vitin 2000, lejon hyrjen e pothuajse t gjitha mallrave t eksportit nga Ballkani n BE pa taksa doganore apo kufizime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.922Z

Pushimet jashtë vendit, rriten çmimet e paketave turistike

Nse shum qytetar t Shqipris do t zgjedhin pr t pushuar jasht vendit dhe kryesisht n Turqi, duhet t paguajn m shum se nj vit m par. Ndrsa n vitin 2009, shum agjenci turistike uln mimet e paketave turistike si pasoj e efekteve t krizs globale, kjo nuk do t ndodh n vitin 2010. Pr sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.026Z

Nisma e PE-së, Buzek: Komitet të posaçëm për vizat e shqiptarëve

Presidenti i BE-së: Brenda 2010-s, Shqipëria mund të marrë statusin Parlamentari Evropian ndrmerr nj nism t re mbshtetse pr liberalizimin e vizave t shqiptarve. Presidenti i Parlamentit Evropian i njoftoi dje pasdite n Bruksel Kryeministrit shqiptar, Sali Berisha, ngritjen e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama