Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrsa +Ngritje

Total: 7
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

Kosova përballet me rritje të re çmimesh

Rajoni Enti i statistikave: Shtrenjtim 2,7% n korrik Pas ngritjes s mimit t miellit e buks, tashm n Kosov kan nisur t shtrenjtohen edhe artikujt e tjer ushqimor dhe s fundi ngritje prej 5 deri n 20 cent, ka pasur n artikujt e vajit dhe sheqerit. Gazeta “Express” e Prishtins shkruante dj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.176Z

Humbin shefat

N garn pr kshilltar komunal kan humbur zgjedhjet shefat e grupeve t kshilltarve nga partit m t mdha. N prbrjen e re t Asambles Komunale t Ferizajt nuk do t jen shefi i Grupit t kshilltarve t PDKs, Bashkim Fazliu, ai i LDDs, Fadil Halili, i LDKs, Hamdi Qerimi dhe shefi i Grupit t kshilltarve t AAKs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Qeveria rrit rrogat e ulta me 17%

Kryeministri i vendit, Sali Berisha, deklaroi se mazhoranca sht e gatshme t nis reformn zgjedhore, duke ftuar opozitn q t bashkpunoj n kt drejtim. Deklaratat e kryeministrit, erdhn n mbledhjen e Grupit Parlamentar t Partis Demokratike. Ne jemi t gatshm q reforma t ec. Mirpresim do vendosmri t opozit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.509Z

Planifikojn 1 miliard

Qeveria e Republiks s Kosovs n projektbuxhetin pr vitin 2010 ka parapar ngritje ekonomike pr 4 pr qind, duke u bazuar n investimet e huaja q jan parapar t bhen n Kosov. Agjencia pr Promovimin e Investimeve q vepron n kuadr t Ministris s Tregtis dhe Industris (MTI), e mbshtet planin e Qeveris pr ngri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.026Z

Trashani: PS na kujton filmin Taulanti kërkon shumë motra e vëllezër

Deputetja demokrate, Arenca Trashani, kritikon ashpr protestn dhe bojkotin e Kuvendit nga opozita. Sipas saj, Partia Socialiste e ka kthyer Kuvendit n nj fakultet part–time. “M keq akoma, duke udhe m qesharak duke na kujtuar filmin “Taulanti krkon shum motra dhe v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.428Z

Rniet dhe ngritjet e vjeshts

Rniet dhe ngritjet e klubeve dhe t futbollistve gjat nj sezoni, jan evidente gjithmon n botn e futbollit. Uebfaqja italiane, yahoo.it, e kanj analiz rreth klubeve dhe futbollistve q patn rnie dhe ngritje t tyre gjat ktij gjysm (gati) sezoni. Skuadrat e rikthyera Bayern Munchen Klubi bavarez bri m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.384Z

Pagat, prparsi policve n terren

Ministria e Punve t Brendshme (MPB) n bashkpunim me Policin e Kosovs dha sot sqarime lidhur me sistemin e ri t pagave pr kategori t caktuara t policis, i cili u tha se u jep prparsi kategorive me nivel t lart t rrezikshmris n pun. Vendimi pritet t zbatohet nga 1 janar 2010. Drejtori i financave, H

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama