Rezultate te kerkimit per termin: +Ndryshe

Meta: total 1000 / total_found 78913 / time 0.032 / keyword[0] ndryshe / docs[0] 78913 / hits[0] 97233 /
No Pic available
  • 2017-02-13

Rrëfimi i parë i Gaxhait nga arrestimi në 1997: Kush është miku im më i mirë në burg

Gazmend Braka, i njohur ndryshe si Gaxhai, u arrestua në vitin 1997 për kryerjen e një sërë krimesh me bazë në qytetin e Vlorës. Banda e drejtuar prej tij ishte me qendër në Cerkovinë, ndërsa krimet kryheshin në mënyrë të organizuar në të gjithë qytetin. Kundërshtari më i madh p

TABELA/ Një apartament në Tiranë kushton më shtrenjtë se në Paris, Milano dhe Nju Jork
  • 2017-02-13

TABELA/ Një apartament në Tiranë kushton më shtrenjtë se në Paris, Milano dhe Nju Jork

Një apartament në Tiranë mund të kushtojë mesatarisht 70-100 mijë euro, ndërsa në Milano e Paris edhe 300- 500 mijë euro, por kur vjen puna për të llogaritur aftësinë blerëse të qytetarëve përkatës, kryeqyteti shqiptar rezulton më i shtrenjtë. Një indeks i Numbeo.com rendit 269

Analiza vjetore e DPN1, 4 mijë kosha të rinj në Tiranë,  20 lulishte të reja, 1 mijë pemë çdo muaj
  • 2017-02-13

Analiza vjetore e DPN1, 4 mijë kosha të rinj në Tiranë, 20 lulishte të reja, 1 mijë pemë çdo muaj

Tirana është sot një qytet disa herë më i pastër se një vit e gjysmë më parë, por për Bashkinë e Tiranës ka ende shumë për tu bërë, duke nisur nga ndërgjegjësimi i qytetarëve për të mos ndotur mjedisin. Ky ishte konkluzioni i analizës vjetore të Ndërmarrjes së Punëtorëve

No Pic available
  • 2017-02-13

Intervista/ Jeta e re e Silvana Braçes dhe nostalgjia për televizionin

Silvana Braçe një nga figurat më të dashura, ndonëse nuk është më pjesë e medias ajo është ende shumë aktive. E kjo nuk ka se si të jetë ndryshe kur punën e bën me dashuri. Silvana tregon detaje nga jeta e saj e përditshme, familja dhe puna. Ajo nuk ngurron të tregojë se kudo ku s

Apartamentet në Tiranë më të shtrenjta se në Paris, Milano e Nju Jork.
  • 2017-02-13

Apartamentet në Tiranë më të shtrenjta se në Paris, Milano e Nju Jork.

Një apartament në Tiranë mund të kushtojë mesatarisht 70-100 mijë euro, ndërsa në Milano e Paris edhe 300- 500 mijë euro, por kur vjen puna për të llogaritur aftësinë blerëse të qytetarëve përkatës, kryeqyteti shqiptar rezulton më i shtrenjtë. Një indeks i Numbeo.com rendit

E vërteta e gjyqeve për dashurinë e Bujar Lakos. Si e sulmoi ish-e dashura
  • 2017-02-13

E vërteta e gjyqeve për dashurinë e Bujar Lakos. Si e sulmoi ish-e dashura

Klithmë nga qielli, nga shpirti, gjithë ajri më merr frymën, ka ikur Bujo! Lajm i dhimbshëm, therës, që ne miqtë, si dhe familja, e kemi të papërballueshëm. Ikja e Bujos ishte apeli më i fuqishëm për respektin ndaj artit të ekranit shqiptar. Secili nga ne do të dëshironte të ik

Flet nga burgu Gaxhai, i forti i 97 në Vlorë dhe rivali i Zani Çaushit: Ja kush është miku im më i mirë
  • 2017-02-13

Flet nga burgu Gaxhai, i forti i 97 në Vlorë dhe rivali i Zani Çaushit: Ja kush është miku im më i mirë

Gazmend Braka, i njohur ndryshe si Gaxhai, u arrestua në vitin 1997 për kryerjen e një sërë krimesh me bazë në qytetin e Vlorës. Banda e drejtuar prej tij ishte me qendër në Cerkovinë, ndërsa krimet kryheshin në mënyrë të organizuar në të gjithë qytetin. Kundërshtari më i ma