Rezultate te kerkimit per termin: +Ndryshimet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.155Z

Nisni ndryshimet

Zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme në Kosovë pritet të mbahen vitin e ardhshëm. Edhe pse mund të jetë shumë herët të flitet për përgatitjet e autoriteteve përgjegjëse të administrimit të procesit elektoral lidhur me këto zgjedhje, sipas autoriteteve ndërkombëtare në Prishtin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.617Z

Ndryshimet në janar?

Të gjithë anëtarët e Kabinetit të Kryeministrit Hashim Thaçit - si ata të Partisë Demokratike të Kosovës ashtu edhe ata të Lidhjes Demokratike të Kosovës - mund të ndjehen rehat gjatë festave të fundvitit. Askush nuk do t’i luajë nga postet që mbajnë tash e dy vjet. Vetëm pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.456Z

Ndryshimet Kushtetuese

Ministria e Drejtësisë deklaroi sot se iniciativa e maxhorancës për ndryshimet kushtetuese është bazuar në rekomandimet e KE-së dhe Euralius, për heqjen e imunitetit të zyrtarëve të lartë të gjyqtareve. Sipas Ministris&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.983Z

Ndryshimet në qeveri

AleatëtNdërkohë, partitë e koalicionit hera-herës dalin me qëndrime të ndryshme. Përjashto PDR-në, që përgjithësisht ka qenë e rezervuar në rishikimin e kabinetit, të tjerët herë e kanë parë të nevojshme, herë jo. Nëse PBDNJ, PR dhe PDK thoshin se ndryshimet duhen bërë duke m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.947Z

Nisin ndryshimet

Kuvendi miratoi komisionet për ndryshimin e Kushtetutës dhe Ligjit për Zgjedhjet. Vendimi i legjislativit çon vendin në zgjedhje presidenciale pas një viti, derisa ato parlamentare duhet të mbahen më 2013. Nga Faton Ismajli më 23 prill 2011 në ora 08:50 Kuvendi i Kosovës ka filluar im

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

Ndryshimet Kushtetuese, nxitim

Partia Demokratike dhe ajo Socialiste bn far deshn lidhur me Reformn Zgjedhore. Kshtu u deklarua Presidenti i Nderit t Partis Republikane, Sabri Godo. Ai u shpreh se lidhur me ndryshimet kushtetuese, u neglizhua n mnyr totale qndrimi i partive t vogla. Zoti Godo i vlersoi si t pajustifikueshme ndrys

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.768Z

Ndryshimet paszgjedhore

Riformatizimi i Qeverisë së Kosovës do të ndodhë vetëm pas përfundimit të rrethit të tretë zgjedhor të garës për kreun e Komunës së Prizrenit dhe Komunës së Lipjanit, që mbahet më 31 janar. Burime të Expressit thonë se krerët e dy partive në koalicion, PDK dhe LDK, nuk dëshi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama