Rezultate te kerkimit per termin: +Ne +Yorkut

Meta: total 643 / total_found 643 / time 0.000 / keyword[0] yorkut / docs[0] 643 / hits[0] 795 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

Befason Victoria Beckham, shëtit me pizhame
  • 2017-06-08

Befason Victoria Beckham, shëtit me pizhame

Victoria Beckham i ka befasuar të gjithë me veshjen e saj në rrugët e New Yorkut.   E veshur me pizhama, të kaltra, të kombinuara me një palë sandale, dizenjueses nuk i bëntë aspak përshypje ky stil i veshjes. Gjithashtu Victoria si zakonisht mbante syze të diellit në kokë për tu

No Pic available
  • 2017-05-14

Hebrenjtë duan të bëhen gjermanë

Që kur është zgjedhur President i ri i SHBA Donald Trumpi, gjithnjë e më shumë hebrenj të New Yorkut kërkojnë nënshtetësinë gjermane. Shumë kanë të drejtë ta marrin – dhe prandaj shohin një shans në të. 75 përqind e hebrenjve të SHBA votuan në nëntor 2016 për Hillary

No Pic available
  • 2017-04-21

Mbretëresha Elizabeth II feston 91-vjetorin e lindjes

Mbretëresha Elizabeta II feston sot 91-vjetorin e lindjes së saj. Elizabeth Alexandra Mary ka lindur më 21 prill 1926, si fëmija i parë i Dukës dhe Dukeshës së Yorkut. Ajo pritej të luante vetëm një rol mbështetës në monarki, por jeta e saj mori një kthesë të papritur, kur kurora mb

No Pic available
  • 2017-03-14

Dimër i ashpër, gjendje e jashtëzakonshme në New York dhe New Jersey

New Jersey, New York në verilindje të SHBA kanë shpallur gjendjen e jashtëzakosnhme pas motit të ftohtë dhe stuhive të mëdha që kanë përfshirë vendet. Shërbimi kombëtar i motit në SHBA ka paralajmëruar përkeqësim të situatës në një pjesë të Pensilvanisë, New Jersey, New York

Të dashuruar me luftën
  • 2017-03-10

Të dashuruar me luftën

Arsyet dhe shkaqet territori, ideologjia, armët e shkatërrimit në masë mund të ndryshojnë me kohën, por etja jonë e pashuar për të, është e përjetshme Nga Evan Thomas Theodore Roosevelt donte një luftë, dhe pothuajse çdo lloj lufte i bënte punë. Në vitin 1886, kur pa një ka

Nga Ali Demi në Manhattan- Metropoli, kujtesa , identiteti
  • 2017-03-02

Nga Ali Demi në Manhattan- Metropoli, kujtesa , identiteti

Sadedin Mezuraj Pas një izolimi gati gjysëmshekullor, në fillim të viteve 90-të Shqipëria përjetoi big bang-un e emigracioneve masive. Ekzili, si narrativë biblike dhe metaforë, nënkupton një çarje, një dalje dhe çvendosje drejt një shtegu të ri, në kërkim të tokës së premuar. P