Rezultate te kerkimit per termin: +Ne +Rumani

Total: 2441
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.704Z

Azdren Llullaku gol ne Rumani

brbrAzdren Llullaku nuk di te ndalet ne Rumani Mesfushori me tipare sulmuese eshte ne superforme tek skuadra e Gaz Metan me te cilen ka shenuar edhe golin e 7 ne 9 ndeshje te luajtura ne kete sezon ne kampionat Ne takimin si skuader pritese kunder Poli Timisoares skuadra e Gaz Metan barazoi 1 me 1 d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.135Z

Efekti Nokia josh investitoret ne Rumani

Kapitalizmus karavanesh ka qene nje sharje e preferuar e politikaneve dhe mediave kur flisnin per zhvendosjen e uzines se prodhimit te Nokias nga Gjermania ne Rumani. Ne vitin 2008 Nokia vendosi te mbyllte uzinen e saj ne Bohum. 2 300 vete humben vendin e punes. Kurse ne Rumani atmosfera ishte e ge

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.558Z

Krize ne Rumani

Per here te pare qe nga renia e regjimit komunist ne Rumani ne vitin 1989 u denua me burgim nje ish-kryeminister. Gjykata e Larte ne Bukuresht mori ne fillim te javes 30.01.2012 vendim per denimin e ish-kryeministrit te qeverise social-demokrate Adrian Nastase me dy vjet burgim per financimin il

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.971Z

Rumani, abuzime ne spitalet psikiatrike

Keshilli i Europes me qender ne Strazburg, ka denoncuar nje seri abuzimesh te verejtura ne spitalet psikiatrike ne Rumani. Sipas nje raporti te publikuar sot, mjeket qe punojne ne keto qendra shpesh ushtrojne dhune, kryejne kerkime pa marre miratimin e pacienteve, perdorin elektroshok pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.089Z

Efekti i Nokias josh investitoret ne Rumani

2300 vete humben vendin e punes ne Gjermani kur Nokia e coi prodhimin ne Rumani. Fabrika e Nokias ne Cluj shihet nga rumunet si motor zhvillimi. fare ka ndodhur me kete zone 2300 vete humben vendin e punes ne Gjermani kur Nokia e coi prodhimin ne Rumani. Fabrika e Nokias ne Cluj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.296Z

Kaos social, Nokia iken ne Rumani

BOHUM - Dita e djeshme, ishte dite e fundit e punes e sipermarrjes se Nokias ne Bohum te Gjermanise. Prodhimi eshte nderprere ne maj, nderkohe qe mbyllja eshte bere e ditur ne janar, por ky zhvillim, sipas analisteve vendas, ka sjelle kaos social ne rajonin ku ndodhej sipermarrja e fuqishme. "Me pla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.278Z

Komuniteti shqiptar ne Rumani festojne diten e pavaresise

Ambasada e Shqiperise ne Bukuresht ne 26 nentor organizoi nje manifestim per diten e pavaresise se Shqiperise. Pjesemarres ne kete feste tradicionale kane qene perfaqesues te komunitetit shqiptar ne Rumani si dhe miq e dashamires te vendit tone. Ky komunitet ne Bukuresht ekziston qe prej kater she

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama