Rezultate te kerkimit per termin: +Ne +Tbilisi

Meta: total 564 / total_found 564 / time 0.000 / keyword[0] tbilisi / docs[0] 564 / hits[0] 756 /
Ka shirit të zi në xhudo, por një grua rrëzon Putin në tapet (VIDEO)
  • 2019-02-15

Ka shirit të zi në xhudo, por një grua rrëzon Putin në tapet (VIDEO)

Presidenti rus Vladimir Putin mori një lëndim në dorë, teksa të enjten shkoi në Soçi për të treguar aftësitë e tij të mprehta në spirtin e xhudos. Kreu i Shtetit u stërvit me ekipin kombëtar rus të xhudos në qytetin turistik të Rusisë Jugore pas bisedimeve mbi Sirinë. Putini ësh

Protesta në Gjeorgji pas rezultatit të zgjedhjeve
  • 2018-12-03

Protesta në Gjeorgji pas rezultatit të zgjedhjeve

Mijëra gjeorgjianë kanë protestuar pas rezultatit të zgjedhjeve ku Salome Zurabishvili, i mbështetur nga partia më e madhe në vend, doli fitues në zgjedhjet presidenciale. Me flamuj të Gjeorgjisë dhe Bashkimit Evropian, protestuesit në Tbilisi kërkuan zgjedhje të parakohshme parlamentar

Akaki Horava, aktori gjeorgjian pas imazhit të Skënderbeut
  • 2018-11-10

Akaki Horava, aktori gjeorgjian pas imazhit të Skënderbeut

Në Muzeun e Teatrit dhe Kinematografisë në Tbilisi gjenden shënime, ditarë, fotografi nga xhirimet e filmit Luftëtari i madh Skënderbeu. Roli i Heroit Kombëtar Shqiptar i dha një njohje ndërkombëtare aktorit gjeorgjian Akaki Horava, i cili rikthehet në vëmendjen e shqiptarëve në Viti

No Pic available
  • 2018-10-27

Bolton i thotë Rusisë: Dil nga Ukraina

Këshilltari për siguri kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, John Bolton, porositi Rusinë që “të dalë” nga Krimeja dhe Ukraina lindore, si dhe “të ndalojë ndërhyrjen” në zgjedhjet e Shteteve të Bashkuara, duke paralajmëruar se Uashingtoni mund t’i vendosë sa

No Pic available
  • 2018-09-09

Ukraina fiton edhe me Sllovakinë, Danimarka leksion Uellsit

Ukraina bën një tjetër hap të rëndësishëm drejt dominimit të Grupit 1 të Ligës B të Nations League. Pas suksesin 1-2 në kohën shtesë ndaj Çekisë formacioni i drejtuar nga Shevchenko triumfoi 1-0 edhe ndaj Sllovakisë në takimin e luajtur në Arena Lviv, ku golin e vetëm të sfidës

Kukësi, ndaj Torpedos kërkohet një mrekulli
  • 2018-08-15

Kukësi, ndaj Torpedos kërkohet një mrekulli

Humbja 5-2 në Tbilisi ndaj Torpedo Kutaisit nuk tremb Kukësin që në Elbasan Arena kërkon mrekullinë. Nënkampionët e vendit kanë njohuritë maksimale për kundërshtarin dhe nga ajo që u pa në 90 minutëshin e parë lë shpresa për një përmbysje. Verilindorët mund të frymëzohen nga

Kukësi sulmon ashpër Torpedon, bojkoton edhe drekën zyrtare
  • 2018-08-08

Kukësi sulmon ashpër Torpedon, bojkoton edhe drekën zyrtare

Klubi i Kukësit, nëpërmjet një qëndrimi zyrtar ka akuzuar drejtpërdrejt Torpedo Kutaisin për kalvarin e vuajtjeve të udhëtimit drejt Gjeorgjisë dhe mospajisjen me vizë të tre lojtarëve të skuadrës nënkampione të Shqipërisë. Drejtuesit e Kukësit kanë vendosur që të bojkotojnë