Rezultate te kerkimit per termin: +Negociatat +Austria

Total: 122
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.101Z

Negociatat Austria mbeshtet Shqiperine

var fbShare url httpvizionplusalnegociatat-austria-mbeshtet-shqiperinesize smallbrbrPak dite para mbledhjes se Keshillit Europian vjen konfirmimi se Austria do te mbeshtese hapjen e negociatave per anetaresim Garancia eshte dhene ne Tirane nga ministrin federal te mbrojtjes dhe sporteve te Austrise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.508Z

Austria mbështet negociatat, Rama udhëton të mërkurën drejt Vjenës

Rama pret Kurz gjatë një vizite të këtij të fundit në Tiranë Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë ditën e martë drejt Vjenës për tu takuar me homologun austriak, Sebastian Kurz. Austria është një prej vendeve që ka folur më qartë sa i përket hapjes së negociatave të anëtarës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.538Z

Austria, pro anëtarësimit të Shqipërisë në BE

Austria mbështet anëtarësimin e shpejtë të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Ministri i Jashtëm austriak Michael Spindelegger, tha se kërkesës së Islandës për në BE duhet t'i bashkohet edhe Shqipëria. "Çelja e negociatave mbi kërkesën e Islandës për t'u anëtarësuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.483Z

Haxhinasto Austria mesazhe pozitive BE per integrimin

Vjene 14 tetor 2011 NOA- Gjate qendrimit te tij ne Austri Zv.Kryeministri dhe Ministri i Jashtem Edmond Haxhinasto zhvilloi nje konference te perbashket me homologun e tij Michael Spindelegger. Ne fjalen e mbajtur ne kete konference Haxhinasto shprehu vleresim per mikpritjen dhe kontributin e Spind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.537Z

Austria, pro anëtarësimit të shpejtë të Shqipërisë në BE

Austria mbështet anëtarësimin e shpejtë të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Ministri i Jashtëm austriak Michael Spindelegger, tha se kërkesës së Islandës për në BE duhet t'i bashkohet edhe Shqipëria. "Çelja e negociatave mbi kërkesën e Islandës për t'u anëtarësuar në B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.285Z

Austria, 4 milionë euro për Ujësjellësin

Kredia Ministri i Financave, Shkëlqim Cani, firmos marrëveshjen me UniCredit Bank Austriakët japin 4 milionë euro kredi për ndërtimin e Ujësjellësit të Peshkopisë. Dje u nënshkrua Marrëveshja e Kredisë së Eksportit që do të sigurojë financimin e projektit të furnizimit me ujë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.554Z

BE, Austria vendos veton: Islanda bashkë me Shqipërinë

Austria kushtëzon negociatat mbi kërkesën e pranimit të Islandës në Bashkimin Europian me diskutimin mbi të njejtën çështje për Shqipërinë dhe Kroacinë. Deklarata e fortë është e Ministrit Federal të Punëve të Jashtme të Austrisë Dr. Michael Spindelegger “Çel

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama