Rezultate te kerkimit per termin: +Nejse

Meta: total 1000 / total_found 1002 / time 0.000 / keyword[0] nejse / docs[0] 1002 / hits[0] 1236 /
ZGJEDHJET NACIONALE NË LDK
  • 2019-04-10

ZGJEDHJET NACIONALE NË LDK

Nga Fadil LEPAJA Të gjithë rrejnë, por ska lidhje! Edhe ashtu askush nuk dëgjon! Kështu thotë, i famshmi Marfi, por a është vërtetë ashtu? A po rrejnë të gjithë dhe a po dëgjon kush kënd në këtë vend? Jemi dëshmitarë se ligjet që vlejnë gjithkund tjetër, nuk vlejnë edhe për

FESTA KOMBËTARE E 1 PRILLIT DHE EFEKTI PINOKIO
  • 2019-04-03

FESTA KOMBËTARE E 1 PRILLIT DHE EFEKTI PINOKIO

Nga: Fadil LEPAJA Përfundimisht, bazuar në popullaritetin dhe karakterin e politikës tonë, 1 prilli duhet trajtuar si festë kombëtare. Pasi, te ne,  asgjë që nuk është ndërkombëtare, nuk mund të jetë as  kombëtare, edhe 1 prilli duhet me u trajtua si i tillë, në kuadër të rezolu

A ka pësuar një parainfarkt kryeministri? Rama jep përgjigjen!
  • 2019-03-17

A ka pësuar një parainfarkt kryeministri? Rama jep përgjigjen!

Kryeministri Edi Rama reagoi me doza të forta ironie për zërat në disa media se kishte pësuar një parainfarkt kardiak duke përfunduar për mjekim gjatë natës, duke gdhirë dita e sotme, në një spital privat në Tiranë. Në fakt, Rama prej tri ditësh gjendet në Berat në një axhendë t

Baba Taku: Ju tregoj pseudonimin serb të Sali Berishës, si agjent i UDB-së
  • 2019-03-10

Baba Taku: Ju tregoj pseudonimin serb të Sali Berishës, si agjent i UDB-së

Në gazetën DITA është publikuar sot pjesa e dytë e intervistës me deputetin socialist Spartak Brahon për raportin e operativit të Sigurimit, Ali Anadolli mbi rekrutimin e Sali Berishës nga UDB-ja serbe. Baba Taku i njohur për çantën e zezë, pasi kishte ngritur akuza tepër të rënda n

No Pic available
  • 2019-02-22

Si përgjohej Maks Velo, se kishte parë film me shtëpi publike

Dosja e Përndjekjes së Sigurimit të Shtetit ndaj artistit Maks Velo vazhdon të ngjallë debate mbi raportin që ne si shoqëri duhet të mbajmë me të shkuarën. Më poshtë shqiponline po boton një pjesë nga përndjekja e Velos, sipas raporteve të Sigurimit të Shtetit, marrë nga libri Jet

TË JESH PENG I GJEOPOLITIKËS
  • 2019-02-14

TË JESH PENG I GJEOPOLITIKËS

Nga Fadil LEPAJA Ne nuk jemi vetëm shtazë politike. Ne jemi edhe popull politik. Jo sepse veprojmë politikisht, por se rrimë politikisht. Rrimë këmbëkryq në politikë. Unë, ti, ai… të gjithë. Por, të e marrim pak me gramatikë, këtë çështje. Te zgjedhojmë politikisht, për she

Ul energjinë në 300 lekë/litri, Balla ironizon Bashën: Artisti i SHQUP-it (Video)
  • 2019-02-06

Ul energjinë në 300 lekë/litri, Balla ironizon Bashën: Artisti i SHQUP-it (Video)

Fazën përgatitore për protestën e 16 shkurtit në Tiranë, kreu i PD-së, Lulzim Basha po e zhvillon nëpër rrethe, ku kërkon bashkim për rrëzimin e Edi Ramës, por edhe artikulon premtime që më shumë i ngjajnë kontekstit të zgjedhjeve parlamentare se sa atyre lokale. Basha përballë q