Rezultate te kerkimit per termin: +Nela

Meta: total 728 / total_found 728 / time 0.000 / keyword[0] nela / docs[0] 728 / hits[0] 1228 /
FOTOLAJM/ Protestuesi i veçantë zbulon harkun e triumfit të Turpit!
  • 2019-03-28

FOTOLAJM/ Protestuesi i veçantë zbulon harkun e triumfit të Turpit!

Dilaver Nela është kthyer në protestuesin më IN të momentit, pasi është shfaqur në tubimet e opozitës dhe kongresin e PS me versionin e tij  të shprehjes së revoltës ndaj politikës. Më 16 mars 2019, ai protestoi kundër 3 partive kryesore me parullën: Shoqëria Civile: PS, PD, LSI s

Kukësi, bashkia e katërt që mban larg të miturit nga burgu
  • 2018-11-10

Kukësi, bashkia e katërt që mban larg të miturit nga burgu

Të miturit që kanë probleme të lehta me ligjin edhe në qytetin e Kukësit do të angazhohen në programe të posaçme socializuese në qendrat sociale të Bashkisë, falë marrëveshjes së nënshkruar mes Ministrisë së Drejtësisë dhe Bashkisë së këtij qyteti. Me nënshkrimin e kësaj ma

Kumbaro nis nga Kukësi maratonën e leximeve
  • 2018-11-01

Kumbaro nis nga Kukësi maratonën e leximeve

Martiri i fundit i poezisë Havzi Nela, u var në litar në qytetin e Kukësit, vetëm pse shkroi një poezi. 30 vite më vonë nisim nga Kukësi Lëvizjen kombëtare për Lexim, sepse ky qytet, edhe në kohërat më të errta ka prodhuar tokë pjellore për shpirtrat letrarë- me këto fjalë Minis

No Pic available
  • 2018-08-12

Apeli i prodhuesve për bukën: Blijeni të paprerë, shmangni mikrobet e shumta

Shoqata e Prodhuesve të Bukës Shqipëri rekomandon që buka të mos shitet më e prerë në feta, siç jemi mësuar ta marrim atë zakonisht në dyqanet e bukës, por të shitet si një e plotë. Z.Nela përse rekomandohet një gjë e tillë? Për arsye sepse buka kur del nga furra krijon një kor

No Pic available
  • 2018-08-11

Kumbaro kujton Havzi Nelën, poetin e ekzekutuar nga shënimet për Enver Hoxhën

30 vjetori i vdekjes së poetit nga Kukësi Havzi Nela është kujtuar nga njerëz të letrave por edhe nga Autoriteti për Hapjen e Dosjeve të komunizmit i cili ka bërë publike për studiuesit dokumenta të përndjekjes së tij. Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka zgjedhur disa vargje të Ne

30 vite nga varja e Havzi Nelës, Basha: E keqja mund të përsëritet
  • 2018-08-10

30 vite nga varja e Havzi Nelës, Basha: E keqja mund të përsëritet

Në një postim në rrjetet sociale, kryetari i PD-sës Lulzim Basha, ka shkruar një mesazh në përkujtim të 30 vjetorit të vrasjes së poetit Havzi Nela. Basha thekson në mesazhin e tij se Mbi një komb të tërë rëndon edhe sot mëkati për varjen në litar të një poeti për vargjet e tij

Vettingu dogji Rreshkën, Elisabeta Imeraj në krye të Prokurorisë së Tiranës
  • 2018-08-01

Vettingu dogji Rreshkën, Elisabeta Imeraj në krye të Prokurorisë së Tiranës

Elisabeta Imeraj është emëruar drejtuese e komanduar në krye të Prokurorisë së Tiranës. Imeraj ka drejtuar hetime të vështira në Prokurorinë për Krimet e Rënda. Ajo njihet si prokurorja që hetoi me sukses çështjen e imamëve për terrorizëm, si dhe çështjen Shullazi. Ky emërim