Rezultate te kerkimit per termin: +Nene +Tereza

Total: 2462
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.572Z

Nene Tereza kombi shqiptar dhe Ballkani

Per mua kjo eshte hera e dyte qe vizitoj Prishtinen dhe si ne vitin 2003 kur erdha per here te pare ne Kosove edhe tani mua me sjell ketu Nene Tereza. Gjate vizites se pare u ftova nga Universiteti i Prishtines per te zhvilluar dy leksione i pari rreth studimit tim per Nene Terezen Mother Teresa Sai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.425Z

Restaurimi te Nene Tereza

brbrVijon puna e INUK per prishjen e objekteve qe pengojne ne restaurimin e sheshit Nene Tereza Behet fjale per 7 objekte te cilat kane qene me leje dhe jane shpronesuar Prej kohesh inspektorati ndertimor urbanistik ka nisur punen per prishjen e nje sere objektesh ne te dyja krahet e korpusit per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.362Z

Shenjterohet Nene Tereza

brbrHumanistja shqiptare qe ia kushtoi gjithe jeten te varferve te semureve dhe njerezve ne nevoje Nene Tereza eshte shpallur shenjtore nga kreu i kishes katolike Papa Francesku Ne prani te rreth 100 mije besimtareve ne sheshin e Shen Pjetrit ne Vatikan u mbajt ceremonia e shenjterimit nje nga ngja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.743Z

Sheshi Nene Tereza kthehet ne zone pedonale

e Enjte 23 Tetor 20141234 pm p classwp-caption-text Kumbaro dje pas mbledhjes se QeverisebrbrDo te ndalohet parkimi i automjeteve ne sheshin Nene Tereza dhe pergjate bulevardit Deshmoret e Kombit ne kryeqytet Nisma me e fundit e qeverise eshte kthimi i kesaj hapesire ne zone ped

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.460Z

Nene Tereza drejt shenjterimit

brbrPapa Francesku ka miratuar shenjterimin e Nene Terezes me 4 shtator te ketij viti Kisha Katolike ne Vatikan ka njohur dy mrekullite e humanistes me origjine shqiptare Nene Tereza e cila nderroi jete ne vitin 1997 ne moshen 87-vjecare Per te shpallur dike te shenjte Kisha Katolike duhet te njohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.674Z

"Nene Tereza" triumfon ne Apoloni

Mbreme jane shpallur fituesit e Festivalit "Shqiperia eshte Kulture 2010" i cili kishte si partner mediatik edhe gazeten "Koha Jone". Cmimi i madh u fitua nga Projekti "Nene Tereza", realizuar nga Florian Salla, Erjet Mucollari, Rojsil Vrapi, Lindar Mucaj dhe Ermir Bilani. Drejtori artistik i ketij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.999Z

Nene Tereza, 8 vjet ne amshim

I jane kushtuar shume filma, eshte kthyer ne simbol te paqes, dashurise dhe perkujdesjes ne bote, por kurre nuk do te mund te vleresohet realisht, por aq sa ka bere per njerezit ne nevoje, ne te gjithe boten. Megjithate, deri tani ajo ka marre dy tituj mjaft vleresues. Nese ne vitin 1979, ajo u vler

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama