Rezultate te kerkimit per termin: +Neni

Meta: total 1000 / total_found 16622 / time 0.007 / keyword[0] neni / docs[0] 16622 / hits[0] 38320 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Vjedhin banesën e të riut ditën e zgjedhjeve, tre në pranga

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë së Lushnjes për vjedhjen e një banese. Ngjarja raportohet se ka ndodhur ditën e djeshme që përkonte dhe me festën e Bajramit dhe ditën e zgjedhjeve. Të arrestuarit Ardit Muça 23 vjeç, Arben Toli 38 vjeç dhe Almiran Bufasi 29 vjeç dyshohen

No Pic available
  • 2017-06-26

Akuza për blerje vote, procedohet penalisht kryetarja e një partie politike në Delvinë

DELVINË-Policia ka filluar procedimin penal, bazuar në kallëzimin e bërë nga shtetësia B.M., kryetare e një subjekti politik, dega Delvinë, e cila ka deklaruar se: Më datë 25.06.2017, rreth orës 10:00, në qendren e votimit Nr. 4620 dhe 4620/1, pranë shkollës Xhelal Berberi Delvinë, n

Para në këmbim të votës, arrestohet 55-vjeçari në Korçë
  • 2017-06-26

Para në këmbim të votës, arrestohet 55-vjeçari në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar në flagrancë një shtetas, si dhe ka nisur procedimin penalisht në gjendje të lirë një tjetër, për veprën penale:Korrupsioni aktiv në zgjedhje. Burime nga policia lokale bëjnë me dije se është arrestuar në flagrancë shtetasi P. M., 55 vjeç, banues në

No Pic available
  • 2017-06-25

Korçë, arrestohet anëtari i KQV në fshatin Barç

Anëtari i Komisionit të Qendrës së Votimit nr. 3736, Andimjano Ravolli, banues në fshatin Barç të Korçës është arrestuar pasi është kapur në flagrancë teksa ka votuar dy herë. Njoftimi i policisë: Arrestohet anëtari i Komisionit të Qendrës së Votimit nr 3736 në fshatin Barç p

No Pic available
  • 2017-06-24

Krimi zgjedhor, Shella: Numri i të pushuarve pritet të rritet pas zgjedhjeve

Deri më sot numri i të pushuarve nga puna i punonjësve të administratës shtetërore ka 100 persona, por ai do të rritet në ditë në vijim. Drejtori i institutit shqiptar për zhvillimin e sistemit të zgjedhjeve Gerti Shella në prezantimin e raportit për situatën e krimit zgjedhor veçoi

No Pic available
  • 2017-06-24

Pas zgjedhjeve do kesh probleme dhunohet dhe kërcënohet 24-vjeçari

Dy persona janë shpallur në kërkim nga policia e Kavajës, pas denoncimit të një 24-vjeçari, i cili pretendon se dy persona e kanë qëlluar dhe më pas kërcënuar se do ketë probleme pas zgjedhjeve. Policia thotë se ka shpallur në kërkim shtetasit A.S 59 vjeç dhe B.Xh 30 vjeç të dy ng

No Pic available
  • 2017-06-24

KQZ përcakton rregullat për ditën e votimit, rastet kur ndërhyn policia

KQZ ka miratuar rregullat që do të ndiqen për personat që do të lejohen në qendrat e votimit. Në rast të incidenteve KZAZ njoftojnë komisionerët dhe KQZ që më pas veprojnë duke njoftuar forcat e rendit. Klement Zguri: KQZ vendosi gjatë ditës së votimit nga momenti i hapjes së qendra