Rezultate te kerkimit per termin: +Neni

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.559Z

Ceka: Fondet, neni antikushtetues

 Kreu i PAD-së, Neritan Ceka, ka deklaruar se neni 98 i Kodit Zgjedhor për kthimin e fondeve është antikushtetues dhe se në të ardhmen ai nuk duhet të ekzistojë. “Mendoj që neni është antikushtetues. Që në momentin që i jep të drejtë KQZ të vendosë brenda një afati mini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.317Z

Neni 8

Nga Halil Matoshi Pas debatit shoqëror, parlamentar, diku më racional e gjetkë më zhurmues, dijetarët e proviniencës islame në Kosovë vrapuan të argumentojnë se si në rast konflikti në interpretim, versioni anglisht i kësaj Kushtetute, që shtetin e përshkruan si sekular, ka përparës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.832Z

Neni i Shtyrjes

Ambasadorit Christopher Dell nuk i ka pëlqyer debati për shtyrjen e zgjedhjeve presidenciale. Sipas tij, ky është një debat fals. Megjithatë, i pari i SHBA’së në Kosovë la të kuptohet se mund të ndodhë shtyrja e zgjedhjeve, me kusht që Neni 84 i Kushtetutës të qartësohet mirë.A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.671Z

Neni 99, pjesa që fut në sherr partitë

Kodi Elektoral Neni 99 i Kodit Elektoral prfshin n materialet zgjedhore edhe flett e votimit. Duke iu referuar ktij neni, “KQZ-ja drgon n selit e KZAZ-ve, jo m von se tri dit para dats s zgjedhjeve, materialet e mposhtme zgjedhore, t ndara n kuti t veanta pr do qendr votimi: a) numrin e nevoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.643Z

Malaj: Nuk duhej ndryshuar neni 25

"Kjo shtesë ndryshon tërësisht konceptin e nenit 25, zgjeron veprimin e ligjit për persona të deklaruar të pafajshëm, pafajësi kjo që shprehet në vendimin e gjykimit në themel që do të japë vetë kjo gjykatë. Për më tepër që gjatë hetimit dhe gjykimit të çështjes në themel pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.080Z

Miratohet neni që lejon martesat gay në Shqipëri?

Komisioni për reformën në drejtësi duket se ka kaluar edhe një nen, që iu hap rrugën martesave gay. Kjo gjë bëhet me dije nga ana e deputetes së PDIU, Mesila Doda. Në heshtje, fare pa u ndjerë kaloi lajmi që Komisioni i posaçëm për Reformën aprovoi nenin që ndryshonte nenin 18 t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.109Z

SPAK, LSI: Neni 13 i papranueshëm, nuk ishte në draft

Lëvizja Socialiste për Integrim shprehet e surprizuar nga neni 13 i  projektligjit Për Organizimin dhe funksionimin e institucioneve për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar. Në reagim, thuhet se ky nen nuk ka qenë në draftin e kaluar në komision dhe se është i papranueshëm.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama