Rezultate te kerkimit per termin: +Neritan +Cena

Total: 66
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.731Z

KLD rrezon propozimin e Nishanit kerkoi mase disiplinore per Gjyqtarin Cena

0 brbr brbrKeshilli i Larte i Drejtesise ka rrezuar propozimin e Presidentit Nishani per mase disiplinore ndaj gjyqtarit Neritan Cena te Gjykates se Tiranesbrbr brbrKreu i shtetit kishte kerkuar verejtje per shkak te zvarritjes se zbardhjes se vendimeve gjyqesore nga ky gjyqtar por KLD nuk e ka pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.125Z

Konferenca Gjyqësore zgjedh dy anëtarët e rinj të KLD-së

Konferenca gjyqësore zgjedh dy anëtarët e rinj të KLD-së. Ata janë Ridvan Hado dhe Neritan Cena. Në votim kanë marrë pjesë 308 gjyqtarë dhe Ridvan Hado mori 253 vota dhe Neritan Cena 280 vota. Në garë ishte dhe Dhimitër Lara anëtar i Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda /Oranews.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.693Z

Erion Veliaj mandatohet zyrtarisht nga Gjykata si kryebashkiak i ri i Tiranës

Erion Veliaj është mandatuar zyrtarisht nga Gjykata si kryebashkiaku i ri i Tiranës. Gjyqtari Neritan Cena ka pranuar kërkesën e Veliajt për vlefshmërinë e mandatit. Erion Veliaj i Aleancës për Shqipërinë Europiane u shpall fitues për kryebashkiak në zgjedhjet vendore të 21 qershorit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.774Z

Anëtarët e KLD-së votojnë kundër propozimit të Nishanit

Tiranë - Këshilli i Lartë i Drejtësisë, ka votuar edhe kundër propozimit të Presidentit të Republikës për procedim disiplinor për gjyqtarin e Gjykatës së Tiranës, Neritan Cena, i cili zvarrit zbardhjen e vendimeve të tij jashtë afateve ligjore. Presidenti që është njëkohësisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.117Z

Sot mblidhet Konferenca Gjyqësore Kombëtare, do të zgjidhen dy anëtarët e KLD

Sot do të mblidhet Konferenca Gjyqësore Kombëtare e cila ka në rendin e ditës edhe zgjedhjet e dy anëtarëve të rinj të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, të cilët do të zëvendësojnë në këtë detyrë, kolegët e tyre që u ka mbaruar mandati. Vendet vakante u takojnë, një gjyq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.731Z

Bie vendimi i Fatmira Hajdarit"Ben Qimja" mbetet në qeli

TIRANE- Arben Isufaj do vijojë të qëndrojë në burg deri në përfundim të procesit gjyqësor për miratimin ose jo të kërkesës së ekstradimit në Itali. Vendimi për lënin në burg të Isufajt, i cili njihet ndryshe me nofkën “Ben Qimja” është marrë gjatë seancës së dje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.129Z

Konferenca Gjyqësore zgjedh katër anëtarët e rinj të KLD-së

Konferenca Gjyqësore ka zgjedhur sot katër anëtarët e rinj të Këshillit të Lartë të Drejtësisë. Në këtë garë merrnin pjesë 7 gjyqtarë, nga të cilët janë zgjedhur katër. Kështu, katër anëtarët e rinj të KLD-së janë: Petrit Çomo, i cili mori 238 vota; Brunilda Kadi me 221

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama