Rezultate te kerkimit per termin: +Nertan +Prifti

Meta: total 1000 / total_found 1282 / time 0.001 / keyword[0] nertan / docs[0] 1284 / hits[0] 1284 / keyword[1] prifti / docs[1] 12001 / hits[1] 27789 /
Ndeshja e Pavarësisë, Shqipëria mund europianët me 11-metërsha.
  • 2012-11-27

Ndeshja e Pavarësisë, Shqipëria mund europianët me 11-metërsha.

Në fushën e tij kanë zbritur emrat më të mëdhenj të historisë së futbollit shqiptar dhe atij botëror, por mbrëmjen e së hënës “aktorët” e vërtetë të stadiumit kombëtar “Qemal Stafa” ishin diplomatët, politikanët, gazetarët dhe personalitete të tjera t

Turneu i Turqise tenis per femra fiton Kvitova
  • 2011-11-01

Turneu i Turqise tenis per femra fiton Kvitova

Petra Kvitova ka triumfuar në turneun botëror të tenisit për femra të zhvilluar në Turqi, duke konfirmuar veten si një nga sportistet më të talentuara të këtij sporti. 21-vjecarja ceke mundi në finalen e Stambollit rusen Victoria Azarenka,

Real ne krye Mourinho shijon momentin e bukur
  • 2011-11-01

Real ne krye Mourinho shijon momentin e bukur

Jose Mourinho shijon momentin e shkëlqyer të Realit të Madridit, i cili ka marrë kryesimin e kampionatit pasnjoll pas 11 muajsh vuajtje nën dominimin e rivalëve të përjetshëm të Barcelonës. Madrilenët kanë regjistruar një ecuri po

Euro 2012 Ukraina inaguron stadiumin e ri
  • 2011-10-31

Euro 2012 Ukraina inaguron stadiumin e ri

Ukraina i ka dhënë një tjetër goditje të gjithë kritikëve dhe skeptikëve që ende vazhdojnë të ngrenë dyshime në lidhje me aftësitë e këtij vendi për të pritur Euro 2012 bashkë me Poloninë. Organizator

Kampionatet europiane Bajerni i pandalshem prane titullit
  • 2011-10-31

Kampionatet europiane Bajerni i pandalshem prane titullit

Askush nuk mund të ndalë Bajernin e Mynihut që vazhdon të kryesojë i vetëm kampionatin gjerman. Bavarezët e drejtuar nga Jup Heinkens kanë regjistruar një tjetër fitore, duke mundur thellësisht 4-0 Nurembergun. Një sukses ky që ka komf

Pankina bosh Hasi peng i detajeve te kontrates
  • 2011-10-30

Pankina bosh Hasi peng i detajeve te kontrates

Por java është e mbyllur dhe vendi i trajnerit në pankinën e Kombëtares shqiptare është ende bosh. Gjithsesi, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit ka zgjedhur, por shkak për vonesën e emërimit të teknikut të ri kuqezi jan

NBA deshtojne dhe njehere trativat
  • 2011-10-30

NBA deshtojne dhe njehere trativat

Kampionati më i famshëm i basketbollit botëror NBA po kalon periudhën më të vështirë në historinë e tij të bujshme, pasi edhe një herë tratativat mes Shoqatës së lojtarëve dhe Ligës kanë dështuar. Kjo gj&e