Rezultate te kerkimit per termin: +Nesr

Meta: total 230 / total_found 230 / time 0.000 / keyword[0] nesr / docs[0] 230 / hits[0] 264 /
Protesta e nesërme e opozitës, Soreca: Shmangni dhunën
  • 2019-02-20

Protesta e nesërme e opozitës, Soreca: Shmangni dhunën

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca e ka cilësuar ditën e nesërme si të rëndësishme. Pas takimit me Lulzim Bashën në zyrën e tij të fundit, Soreca, duke iu referuar protestës së nesrëme, tha se shpreson që ajo të mos jetë e dhunshme. “Fola me secilin dhe është mjaft

Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën
  • 2019-02-09

Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën

Në intervistën për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta ka folur edhe për çështjen Cakaj, për të cilën pati një përplasje të ashpër me kryeministrin Edi Rama kur refuzoi ta drektronte si ministër të Jashtëm 28-vjeçarin. Meta ka vlerësuar punën e Ditmir Bushatit në krye të ME

No Pic available
  • 2017-10-01

Rifillon qarkullimi i trenave në Kosovë

Një prej mjeteve më kryesore të transportit nuk ka qenë në dispozicion për qytetarët për rreth dy muaj. Nga 1 tetori pritet të rinisë qarkullimi në linjat e trenave në Kosovë, qoftë edhe pjesërisht, konfirmojnë zyrtarët në Ministrinë e Infrastrukturës. Ndërprerja e këtyre linj

No Pic available
  • 2017-08-15

Deputetët, çka bajnë?

Moikom Zeqo Në vapën apokaliptike të Tiranës duket sikur gjithçka plogështohet, njeriu mezi merr frymë dhe mirëfilli shtjellohet një mërziti e jetës. Mund ta mbiquajmë Sezonin e Vapës, gati si një titull klishe të disa fazave të caktuara kohore, që janë të përsëritshme përherë

No Pic available
  • 2017-01-06

Bashkëçlirimtarët të zgjohen para se Kosova të ndihet e tradhëtuar

Vendimi i Gjykatës franceze për të mbajtur 18 ditë në paraburgim ish-kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj ka sjellë një reagim të gjatë të shefit të qeverisë Edi Rama. Në një analizë të publikuar në fb, Rama shkruan se Hardinaj e ka fituar me sakrificë pafajësinë e tij. Ndë

Përjetime të publicistit Reshat Këllici: Zhgenjime nga komunizmi i hershëm stalinist në Shqipëri
  • 2016-12-18

Përjetime të publicistit Reshat Këllici: Zhgenjime nga komunizmi i hershëm stalinist në Shqipëri

Nga Skifter Këlliçi Kur atë mbrëmje dhjetori  të vitit 1966 hyra në dhomën ku lëngonte për vdekje xhaxhai im, Reshat  Këlliçi, u befasova teksa  pranë shtratit të tij pashë Sefullash Malëshovën, pikërisht atë intelektual dhe politikan  të  njohur, i  cili  qysh në dit

No Pic available
  • 2016-07-14

Boksieri Haxhi Krasniqi grusht me kundërshtarin gjatë peshimit

Boksieri i njohur kosovar Haxhi Krasniqi dhe kundërshtari i tij Juergen Doberstein nuk kanë pritur ende të përballen ditën e nesrëme në ring por ata janë kacafytur me që  në matjet zyrtare. Krasniqi do të ndeshet kundër Dobersteinit të premten (15 korrik) në Saarbrucken për titujt