Rezultate te kerkimit per termin: +Nese +Kosova

Meta: total 1000 / total_found 2611 / time 0.005 / keyword[0] nese / docs[0] 52357 / hits[0] 81592 / keyword[1] kosova / docs[1] 72560 / hits[1] 134997 /
No Pic available
  • 2017-09-22

Rama në OKB thirrje për njohjen e Kosovës: Stabilitet për rajonin

Duke folur për Kosovën në Asamblenë e OKB, kryeministri Rama kërkoi që ky vend mos izolohet. Ai i bëri thirrje të gjitha vendeve që nuk e kanë njohur pavarësinë e saj ta bëjnë atë. Rama tha se nuk është e vërtetë siç pretendojnë disa vende që pavarësia e Kosovës do të çliro

No Pic available
  • 2017-09-22

Rama në Asamblenë e OKB: BE të hapë negociatat për Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama në fjalën në Asamblenë e OKB ka deklaruar se prioriteti kyresor i Shqipërisë është Integrimi në Bashkimin Europian. Shefi i qeverisë shqiptare theksoi se pret që partnerët e BE të bëjnë pjesën e tyre dhe të hapin rrugën drejt celjes së bisedimeve për an

No Pic available
  • 2017-07-21

Emergjenca në bujqësi, Braçe e Panariti përplasen sërish

Vijon përplasja mes deputetit Erjon Braçe dhe ministrit të Bujqësisë në largim Edmond Panariti. Deputeti Braçe tërheq vëmendjen nga bujqësia një sektor të cilën e quan emergjente pasi fermerët shqiptarë u mbytën me çmime nën kosto, dhe shigjeton ministrin e LSI-së, Panariti. A e d

No Pic available
  • 2017-03-14

Adelina përplaset me Milaimin për ushtrinë: Do të rrah me shpulla!

Krijimi i ushtrisë së Kosovës ka përplasur ashpër në deklara gazetarin kosovar Milaim Zeka dhe divën e muzikës shqiptare Adelina Ismailin. Gjithça nisi nga një status në fb, kur Zeka duke cituar Astrit Haraqinë se LDK e kishte bërë ushtrinë, ironizoi këtë fakt duke u shprehur k

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem
  • 2017-02-14

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem

p styletext-align justifyIntervista e plote e Profesor Rexhep Qosja dhene gazetares Rudina Xhunga per Dritare ne Vizion Plusbrbr p styletext-align justifyProfesor Qosja cfare do te thote shkembim territoresh per Shqiperine Kosoven Mitrovicen Preshevenbrbr p styletext-align justifyUne mund te them se

Media serbe sulmon Ramen
  • 2017-02-04

Media serbe sulmon Ramen

brbrMedia serbe sulmon kryeministrin shqiptar Edi Rama Gazeta Kurir ne kryeartikullin e kesaj te shtune shkruan Edi Rama kercenon me lufte serbe do tju shkelim ne qofte se vetem nje centimeter do te hyni ne Kosove br Gazeta i referohet nje deklarate te bere pak dite me pare nga kryeministri shqiptar

Serbia 8220terbohet8221 nga deklaratat e Hashim Thacit
  • 2017-01-30

Serbia 8220terbohet8221 nga deklaratat e Hashim Thacit

p styletext-align justifyDeklarata e preisdentit Thaci ne intervisten me Deutsche Wellen se 8220Serbia po armatose serbet ne veri te Kosoves8221 ka ngritur tensionet ne Beograd Presidenti tha se 8220Serbia po pergatite ne veri te Kosoves nje skenar te ngjashem me ate te Krimese dhe se ne veri jane f