Rezultate te kerkimit per termin: +Nett

Total: 19
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.965Z

Hannover kërkon Berishën

Skuadra e Hannoverit nuk mbetet pa shqiptarë. Edhe pse Altin Lala do t’i japë lamtumirën kësaj skuadre në fund të sezonit, drejtuesit e ekipit gjerman ia kanë mësyrë një futbollisti tjetër shqiptar. Bëhet fjalë për talentin kosovar Valon Berisha, i cili me sukses po bart fanellën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.442Z

Piktori Edi Hila çel ekspozitën e re

Piktori Edi Hila el pasditen e t enjtes ekspozitn e tij t pikturs “ Ndr koh”. Vetm n 6 piktura q ai ka przgjedhur t ekspozoj, Hila sjell realitetin e thjesht, at t prekshmin nga kushdo, por duke prcjell me kto pak tabllo dhe gjendjen e tij emocionale dhe reflektimin e tij pr kt realitet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.858Z

Olta Boka n finalen e madhe

Sonte mbahet finalja e 53-t e festivalit t kngs evropiane n Beograd., ku do t prezantohen prfaqsuesit e 25 shteteve, mes tyre edhe Shqipria, prfaqsuar denjsisht nga kngtarja 16 vjeare Olta Boka. Finalja e kngs s Eurovizionit do t hapet nga Rumania, ndrsa m pas do t prezantohen 19 prfaqsuesit e shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Requiem pr Lazr Radin

Ne kujtim te Lazer Radit, Intelektualit prej Prizreni, te burgosur, internuar, me gruan dhe femijet e mrekullueshem, per 50 vjet me radhe nga diktatura komuniste. Ne kujtim te nje eruditi te vertete, njohes i shkelqyer i disa gjuheve, mbaruar studimet ne universitetet e Romes per drejtesi, profe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.630Z

Lleshanaku, n Hong-Kong me poezin shqipe

Poetja Luljeta Lleshanaku, e cila sipas Peter Constandine ka zn nj vend t sigurt ndr klasikt bashkkohor t letrsis botrore, ka prfaqsuar Shqiprin n nj aktivitet t rndsishm ndrkombtar kushtuar poezis n Hong-Kong. "Nett ndrkombtare t poezis n Hong-Kong", nj celebrim gala i poezis dhe poetve q u mbajt n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.074Z

Maratona mbledh mijra spektatorë në Vlorë

Tingujt dhe artistt e Maratons s Kngs Popullore kan pushtuar Vlorn, ndrsa publiku I panumrt pushtoi shtitoren dhe arriti deri n skenn e kngs. Mbrmja e s hns rezervoi n qytetin bregdetar nj nga koncertet m t mndhenj n historin pes-vjeare t Maratons s kngs popullore. Mijra e mijra njerz nga e gjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.885Z

Maratona ndez Patosin e Gjirokastren

Askush nuk do ta vinte n dyshim se mbrmja e Maratons s Kngs Popullore n Patos do t mbetet nj nga nett m t bukura t vers, pse jo edhe t gjith vitit. N nj qytet ku aktivitet kulturore mbeten tepr t pakta Televioni Kombtar Klan dhe Promotor ngriti skenn e madhe pr t dytin vit dhe pr t dytin vit sheshi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama