Rezultate te kerkimit per termin: +Neuer

Meta: total 647 / total_found 647 / time 0.000 / keyword[0] neuer / docs[0] 647 / hits[0] 1095 /
No Pic available
  • 2017-04-05

Arturo Vidal: Ja si fitohet ndaj Real Madridit

Mesfushori i Bayern Mynihut Arturo Vidal duket se e ka gjetur çelësin e suksesit për ndeshjen ndaj Real Madrid-it në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve. Titulli i radhës në Bundesliga është vetëm katër fitore larg për bavarezët. Për rrjedhojë kampionët në fuqi të G

Dëmtohet edhe Muller, Bayern në telashe
  • 2017-04-04

Dëmtohet edhe Muller, Bayern në telashe

Të tjera telashe në horizont për Carlo Ancelottin. Bayern Munich në fushë po shkëlqen dhe trajneri italian duhet të ndihet krenar për rezultatet që po arrin skuadra e tij gjatë kësaj periudhe. Megjithatë problemet më të mëdha janë në infiermieri. Pas portierit Manuel Neuer dhe braz

Deklaratë e përbashkët në 60-vjetorin e themelimit të BE-së
  • 2017-03-25

Deklaratë e përbashkët në 60-vjetorin e themelimit të BE-së

Krerët e qeverive dhe vendeve të BE-së në një ceremoni festive nënshkruan deklaratën e përbashkët me rastin e 60-vjetorit të nënshkrimit të Marrëveshjeve të Romës, për një të ardhme të përbashkët në unionin europian. Ditën e sotme krerët e qeverive dhe vendeve të BE-së 

No Pic available
  • 2017-03-07

Strakosha del nga hija e të atit: Unë jam Thomai! Babi nuk donte të bëhesha portier

Portieri shqiptar i Lacios, Thomas Strakosha, tashmë nuk dëshiron ta cilësojnë më si djali i Fotos, pasi ai po ndërton imazhin e tij në botën e futbollit. Në një intervistë të dhënë për emisionin Zona Gol në Supersport, 21-vjeçari foli edhe për kombëtaren teksa shprehu krenarinë

Sfida kundër Italisë, Strakosha hedh kandidaturën: Jam gati
  • 2017-03-06

Sfida kundër Italisë, Strakosha hedh kandidaturën: Jam gati

Një ndeshje titullar dhe vetëm 5 gola të shënuar. Ky është momenti i artë i Thomas Strakoshës, portierit shqiptar të Lazios që po shfrytëzon në maksimum asistin e Marchettit, i cili vazhdon të qëndrojë në infermieri. 21-vjecari shqiptar vjen pas një jave fantastike pa asnjë gol të

Ancelotti-Wenger respekt per njeri-tjetrin
  • 2017-02-15

Ancelotti-Wenger respekt per njeri-tjetrin

p styletext-align justifyCarlo Ancelotti Bayern Patjeter qe per te fituar Champions League-en te duhet edhe fati por mbi te gjitha te duhet guximi Nuk do fokusohemi te mbrojtja por te kontrolli i lojes dhe zoterimi i topit kjo pasi Arsenali ka lojtare te shpejte qe kundersulmojne mire Kam shume resp

Barça, 3 gola Bilbaos. Ngec Bayerni, 1-1 me Shalken; fiton Dortmund
  • 2017-02-05

Barça, 3 gola Bilbaos. Ngec Bayerni, 1-1 me Shalken; fiton Dortmund

Javë fatsjellëse për Barcelonën, që pasi fitoi në Kupën e Mbretit me Atleticon e Madridit, gjen sërish suksesin në kampionat kundër Athletic Bilbaos, që u mposht 3-0. Në Camp Nou, ekuilibrat i prishi Paco Alcacer që pas asistit të Neymar nga qendra e zonës coi në avantazh blaugranat