Rezultate te kerkimit per termin: +Nevojitet

Meta: total 1000 / total_found 11229 / time 0.005 / keyword[0] nevojitet / docs[0] 11229 / hits[0] 12558 /
Google+ mbyllet: Çfarë duhet të dini dhe çfarë të bëni nëse ende keni një llogari
  • 2019-04-03

Google+ mbyllet: Çfarë duhet të dini dhe çfarë të bëni nëse ende keni një llogari

Lamtumirë Google+ 2, prilli do të jetë dita përfundimtare e mbylljes së Google +. Rrjeti social Big G nuk ishte në gjendje të kapte përdoruesit dhe kështu, pas vetëm tetë viteve të jetës, kompania vendosi ta braktiste atë përgjithmonë. Përmbledhje e të metave të sigurisë që ka

Aventura e Galeazzo Cianos, për ti marrë pavarësinë Shqipërisë
  • 2019-04-01

Aventura e Galeazzo Cianos, për ti marrë pavarësinë Shqipërisë

Ciano mbërrin në Shqipëri për të marrë pjesë në ceremoninë e martesës së Mbretit Zog i I me Geraldinën 80 vjet më parë, qytetari i nderit të Tiranës Bajram Peçi Ashtu si shefi e vjehrri i tij, Musolini, edhe Galeazzo Ciano e filloi si gazetar karrierën e po si ai, i braktisi shpejt

Lukesmburgu do fitoren në tavolinë me Ukrainën për një brazilian
  • 2019-03-27

Lukesmburgu do fitoren në tavolinë me Ukrainën për një brazilian

Kualifikueset e Euro 2020 luajtën xhiron e parë të ndeshjeve, ndërkohë që rasti i Junior Moraes, sulmuesit brazilian të Shakhtarit, mund ta penalizojë Ukrainën. Kjo e fundit e ka bërë të vetin futbollistin në fjalë, por rrezikon ta humbasë ndeshjen në tavolinë. Sipas gazetës Record

Të kesh një fëmijë, a ka një moshë ideale për tu bërë nënë?
  • 2019-03-02

Të kesh një fëmijë, a ka një moshë ideale për tu bërë nënë?

Variablat e përfshira janë shumë: puna, problemet ekonomike, regjistri i moshës. Zgjedhja nuk është gjithmonë e lehtë, por mund të gjendet një ekuilibër Italia është një nga vendet me normën më të ulët të lindjeve në botë. Në fakt, gjendja jonë e përgjithshme nuk është më

Negociatat, paralajmërimi i Gjermanisë për qeverinë dhe opozitën
  • 2019-02-07

Negociatat, paralajmërimi i Gjermanisë për qeverinë dhe opozitën

Ministri gjerman i shtetit, Michael Roth, ka thënë se Shqipëria duhet të vijojë reformat, ndërsa opozita të miratojë Kodin Zgjedhor. Pas takimit me kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçi, zyrtari i lartë gjerman se në prag të marrjes së dritës jeshile për fillimin e negociatave të anëtarësi

Turisti francez i 1938-ës mahnitet nga Shqipëria: Më thanë se ishte e rrezikshme
  • 2019-02-07

Turisti francez i 1938-ës mahnitet nga Shqipëria: Më thanë se ishte e rrezikshme

Revista franceze LEscargot : campeurs du Touring-club de France ka botuar, në muajin dhjetor të vitit 1938 eksperencën e një shtetasi francez në kampingun e Mbretit Zog. Fillimisht francezi niset me frikë drejt Shqipërisë, pasi i kishin thënë se është një vend i rrezikshëm. Pas ardhje

Horoskopi, një poezi për çdo shenjë zodiakale
  • 2019-02-06

Horoskopi, një poezi për çdo shenjë zodiakale

Një shpirt poetik është i fshehur në secilin prej nesh. Ju pëlqejnë vargjet e dashurisë si Binjakët apo vargjet e dhimbshme si Akrepi? Ka momente në jetë, që ndihemi më melankolik, ose më romantik, ose thjesht me shumë gjasa e lëmë veten të zhvendoset në vargjet e poezive, të cil