Rezultate te kerkimit per termin: +News

Meta: total 1000 / total_found 11042 / time 0.007 / keyword[0] news / docs[0] 11042 / hits[0] 14450 /
No Pic available
  • 2015-05-06

Shkrin bora, HEC i Komanit nis shkarkimet me 500 m 3

Shkrirja e borës ka sjellë rritje të prurjeve në Hidrocentralin e Komanit. Gazetarët e Ora News informuan paraditen e 6 majit 2015, se shkarkimet janë 500 m3 për sekondë ndërsa gjatë natës shkarkimet kanë qenë 300 m3. Burime brenda hidrocentralit të Komanit mësohet se shkarkimet janë

KVV Provohet transferimi i zgjedhesve vleresim per KQZ
  • 2015-05-06

KVV Provohet transferimi i zgjedhesve vleresim per KQZ

Transmetuar me 06052015 - 1358 Tirane 6 maj 2015 NOAal- Koalicioni i Vezhguesve Vendore informon lidhur me monitorimin e standardeve per ecurine e procesit ne periudhen e mbetur deri diten e zgjedhjeve dhe kerkon kontributin e te gjithe aktoreve instituicio

Edhe Vlora dhe Saranda bëhen me aeroporte
  • 2015-05-06

Edhe Vlora dhe Saranda bëhen me aeroporte

Në Shqipëri do të ndërtohen edhe dy aeroporte të tjera, një në Vlorë dhe një në Sarandë. Lajmin e ka njoftuar sot ministri i Transporteve dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto në “Ora News”. Haxhinasto tha se futja në

Befas me skrupuj: Vendimi i disa televizioneve për të mos transmetuar fushatën elektorale, në respekt të Kodit Zgjedhor
  • 2015-05-05

Befas me skrupuj: Vendimi i disa televizioneve për të mos transmetuar fushatën elektorale, në respekt të Kodit Zgjedhor

Prej sot e tre javë rresht, televizioni Klan ka marrë vendim për të mos transmetuar aktivitetet elektorale të partive politike. Pasqyrimi do të zërë fill në datën 22 maj 2015. TV Klan njofton se ky vendim vjen në respekt të Kodit Zgjedhor, i cili sanksionon se zyrtarisht fushata zgjed

No Pic available
  • 2015-05-05

Llalla e 2 prokurorë në Belgjikë për dosjen e deputetit Mark Frroku

Kryeprokurori Adriatik Lalla së bashku dhe me dy prokurorë të tjerë janë nisur drejt Belgjikës. Vizita ka të bëjë me dosjen e deputetit Mark Frroku i cili akuzohet për vrasjen e një bashkëatdhetari atje në 1999 Zyrtarisht mësohet se prokurorët shqiptarë kanë marrë kontakt me prokur

No Pic available
  • 2015-05-05

Nuk shpërndahen banesat sociale, shkak beteja politike në këshill

Në mbledhjen e tij të fundit në muajin mars këshilli bashkiak ka miratuar vendimin që 177 familje duhet të përfitonin banesat sociale në Tiranë. Por sot e kësaj dite ata jo vetëm që nuk i kanë marrë por rrezikojnë të presin zgjedhjen e këshillit të ri bashkiak. Banorët që kanë p