Rezultate te kerkimit per termin: +News

Meta: total 1000 / total_found 11117 / time 0.011 / keyword[0] news / docs[0] 11117 / hits[0] 14537 /
Banorët e ndërtojnë vetë rrugën: Askush nuk ndërhyri për infrastrukturën
  • 2015-06-01

Banorët e ndërtojnë vetë rrugën: Askush nuk ndërhyri për infrastrukturën

Banorët e fshatit Tregtan në rrethin e Hasit kanë marrë përsipër të rregullojnë rrugët e fshatit. Falë kontributit të emigrantëve të kësaj zone, tashmë rruga me gjatësi 2 km është drejt përfundimit. Banorët e Tregtanit, shprehen se shteti prej vitesh nuk investoi asnjë qindar

Ambasada e SHBA përshëndet vendimin e PD për tërheqjen e kandidatit në Këlcyrë
  • 2015-06-01

Ambasada e SHBA përshëndet vendimin e PD për tërheqjen e kandidatit në Këlcyrë

Ambasada Amerikane përshëndet vendimin e PD për të tërhequr nga kandidimi Gentian Muhametin . në një postim në Twitter theksohet se “SHBA përshëndet lëvizjen e guximshme të Partisë Demokratike & partive të tjera mbi dekriminalizimin si dhe mbështet përpjekjet në vazhdim p

Ballkani po bëhet çerdhe e luftëtarëve që mbështesin ISIS-in
  • 2015-06-01

Ballkani po bëhet çerdhe e luftëtarëve që mbështesin ISIS-in

Sputnik News në një artikull për lëvizjet terroriste në Ballkan, citon raportin e Qendrës Kosovare për Studime të Sigurisë, e cila vlerëson se rreth 232 qytetarë kosovarë po marrin pjesë në luftërat në Siri dhe Irak p&eu

Rama: Një qeveri socialiste, marrëveshje anti-kombëtare për Rinasin
  • 2015-05-31

Rama: Një qeveri socialiste, marrëveshje anti-kombëtare për Rinasin

Kryeministri Edi Rama ndërsa prezantoi kandidatët për kryetarë bashkie në qytetin e Vlorës, akuzoi qeverinë e ish-kreut të Partisë Socialiste Fatos Nano se me konçesionin e aeroportit të Rinasit në 2004, bëri një marrëveshje antikombëtare. Edi Rama: "Për fat të keq një qeveri soc

No Pic available
  • 2015-05-30

KQZ vendos të hënën për kandidatin e PD në Kurbin

Përmes vendimit të Kolegjit Zgjedhor, Partia Demokratike e ka fituar betejën me KQZ, për regjistrimin e kandidatit për kryetar bashkie në Kurbin, por jo luftën, pasi ky vendim rikthen në lojë kandidatin e parë që dha dorëheqjen Altin Biba. Kolegji Zgjedhor, përmes vendimit e të tre dit

Bamir Topi privatizon rrugën, ankohen banorët
  • 2015-05-30

Bamir Topi privatizon rrugën, ankohen banorët

Shkel ish-Presidenti i Republikes Bamir Topi, por te tjeret e kane te ndaluar. Banoret duhet te dalin pergjate lagjes per te mberritur ne shtepi pasi rruga e shkurter iu eshte privatizuar. Kjo eshte e papranueshme sipas tyre. Por familja Topi kete rruge e njeh si prone te veten. Banoret tregojne se

IKMT ribllokon punimet për pallatet pranë digës së liqenit
  • 2015-05-30

IKMT ribllokon punimet për pallatet pranë digës së liqenit

Pas kronikës së ABC News, ku firma "Gener 2´´ vijonte punën për ndërtimin e pallateve shumëkatëshe pranë digës së Liqenit edhe pas vendimit të gjykatës, Inspektorati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit ribllokon punimet. Dy ditë më parë Gjykata Administrative e Apelit i dha të d