Rezultate te kerkimit per termin: +Newt +Gingrich

Meta: total 224 / total_found 224 / time 0.000 / keyword[0] newt / docs[0] 233 / hits[0] 292 / keyword[1] gingrich / docs[1] 318 / hits[1] 730 /
No Pic available
  • 2017-06-14

Rosenstein: Nuk do të zbatoj urdhra për shkarkimin Prokurorit Mueller

Zëvendës Prokurori i Përgjithshëm Rod Rosenstein, i cili emëroi ish drejtorin e FBI-së Robert Mueller për të drejtuar hetimin lidhur me mundësinë e ndërhyrjes ruse në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara, për ta ndihmuar zotin Trump që ti fitojë zgjedhjet, i siguroi ligj

Ridel në skenë lidhja Basha-Podesta
  • 2017-01-23

Ridel në skenë lidhja Basha-Podesta

Në prag të ceremonisë së inagurimit të Presidentit Trump, Departamenti Amerikan i Shtetit bëri të qartë se në listën e të ftuarve nuk figuron asnjë kryetar shteti apo personalitet politik i huaj dhe se të vetmit përfaqësues shtetërorë me ftesë zyrtare do të ishin ambasadorët

No Pic available
  • 2017-01-20

Basha në SHBA: Me Trump, nis një erë e re për Amerikën dhe Shqipërinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku do të marrë pjesë në inagurimin e Presidentit amerikan Donald Trump.  Në njoftimin për mediat thuhet se personalitete të larta politike, bashkëpunëtorë të Presidentit Trump, anëtarë të

Vazhdon lufta mes Trumpit dhe mediave: Shkruajnë gënjeshtra
  • 2016-11-17

Vazhdon lufta mes Trumpit dhe mediave: Shkruajnë gënjeshtra

Vazhdon lufta kundër mediave amerikane e presidentit të ri të SHBA-ve, Donald Trump. E fundit sipas kohës që ka pësuar sulme nga ana e miliarderit është New York Times. Trump ka sulmuar reporterët që e kanë ndjekur atë deri në brendësi të një restoranti, duke shkruar gjithçka në Tw

Protesta kunder Trump ne SHBA
  • 2016-11-10

Protesta kunder Trump ne SHBA

var fbShare url httpvizionplusalprotesta-kunder-trump-ne-shbasize smallbrbrDonald Trump fitoi garen per Shtepine e Bardhe por amerikanet e zhgenjyer dolen neper rruge per te protestuar kunder zgjedhjes se tij president Ne mbi 25 qytete perfshire edhe New Yorkun mijera njerez me pankarta ne duar th

Leksioni i hidhur dhe i rrezikshëm i krizës buxhetore amerikane
  • 2013-10-25

Leksioni i hidhur dhe i rrezikshëm i krizës buxhetore amerikane

Kriza buxhetore amerikane ka shtyrë shumë analistë të kërkojnë rrënjët e këtij problemi madhor, që rrezikon pozicionin e SHBA-së si superfuqia udhëheqëse e botës. Pabarazia konsiderohet si një shkak për individualizmin e tepruar Rënia e perandorive JAMES TRAUB, Foreign Policy Ka

No Pic available
  • 2013-10-09

Marrja peng e politikës prej një pakice – ajo çka po ndodh prej radikalëve republikanë në SHBA

09-10-2013 / (Nju Jork Tajms) Nga Thomas Friedman(Nju Jork Tajms)Kësaj radhe është ndryshe. Ajo që vihet në rrezik nga kjo mbyllje qeveritare, e nxitur nga shumica e partisë radikale “Tea Party”, është hiç më pak se parimi mbi t&e