Rezultate te kerkimit per termin: +Nexhat +Daci

Total: 522
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.754Z

Nexhat Daci uron Berishën për fitoren

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Dardanisë, Nexhat Daci i uroi kryetarit të Partisë Demokratike dhe kryeministrit Sali Berisha, fitoren në zgjedhjet parlamentare të mbajtura më 28 qershor. Në telegramin e urimit të kryetarit Daci, theksohet se fitorja ka vlerën më të madhe pasi është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.238Z

Nexhat Daci, sërish jashtë parlamentit

Kreu i LDD-së, Nexhat Daci edhe këtë herë nuk mundi të siguroi ulëse në parlamentin e Kosovës edhe pse kishte koalicion me AAK-në. Daci këtë herë mori vetëm 2,471 vota gjë që si duket edhe kualicioni me AAK nuk po i shkon p&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.129Z

Eqrem Kryeziu: Nexhat Daci sikur Ivica Daçiqi

Ish- anëtar i Kryesisë së LDK-së Eqrem Kryeziu, fjalorin e ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Nexhat Daci e ka krahasuar me atë të Ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq. “Cilësim i Dacit ishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.752Z

Nexhat Daci: PAN të bëjë sakrificë për ti shmangur zgjedhjet

Nexhat Daci është politikani që pasluftës kishte negociuar zhbllokimin e bllokadës politike, pas zgjedhjeve të para parlamentare. Atëherë, LDK si fituese e zgjedhjeve, pas një bllokade, kishte bërë lëshime, duke pranuar që pozitën e Kryeministrit tia japë partisë së dytë, PDKsë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.687Z

Nexhat Daci krenohet me Imamin Shefqet Krasniqin

Nexhat Daci, gjatë emisioni Click në RTV 21 i është përgjigjur edhe vërejtjes së analistit Driton Selmanj, se takimet e tij me Shefqet Krasniqin si dhe pjesmarrja e fjalimi në një prezentim të një libri nga ky, e ka zbehë dhe e ka bër&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.144Z

Nexhat Daci, poli i ri i politikës kosovare

Prej kohësh pritej dalja e tij. Nexhat Daci, akademiku i heshtur dhe me zërin e hollë, ishte një nfa "viktimat" kryesore të revolucionit post-rugovian në Prishtinë. Daci akuzoi qarqet e huaja dhe sidomos ato amerikane, se e rrëzuan nga posti i kryetarit të Kuvendit.. Gjithsesi, ai e ka tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.324Z

Nexhat Daci, poli i ri i politiks kosovare

Prej kohsh pritej dalja e tij. Nexhat Daci, akademiku i heshtur dhe me zrin e holl, ishte nj nfa "viktimat" kryesore t revolucionit post-rugovian n Prishtin. Daci akuzoi qarqet e huaja dhe sidomos ato amerikane, se e rrzuan nga posti i kryetarit t Kuvendit.. Gjithsesi, ai e ka treguar se nuk sht "

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama