Rezultate te kerkimit per termin: +Nexhmie +Pagarusha

Meta: total 23 / total_found 23 / time 0.000 / keyword[0] nexhmie / docs[0] 211 / hits[0] 290 / keyword[1] pagarusha / docs[1] 142 / hits[1] 279 /
Të gjitha rrugët të çojnë në Gjirokastër
  • 2015-05-05

Të gjitha rrugët të çojnë në Gjirokastër

Janë 12 grupe që përfaqësojnë të gjitha qarqet e Shqipërisë dhe rreth 50 artistë pjesëmarrës; ndër këta, 3 grupe konkurruese vijnë nga Kosova, 2 grupe nga shqiptarët e Maqedonisë dhe një grup nga shqiptarët e Malit të Zi. Të ftuar do të jenë edhe grupe nga arbëreshët e Itali

Qe pse Haxhi Krasniqi ngjitet në ring me këngë të Nexhmie Pagarushës (VIDEO)
  • 2014-12-23

Qe pse Haxhi Krasniqi ngjitet në ring me këngë të Nexhmie Pagarushës (VIDEO)

Boksieri i mirënjohur nga Kosova, Haxhi Krasniqi, ka zbuluar se pse ai në çdo meç, në ring del me këngën “Baresha” të këngëtares së njohur, Naxhmie Pagarusha. Krasniqi që ka vendosur të vizitojë Kosovën pas f

Shkurte Fejza, këngëtarja e lirisë
  • 2014-11-01

Shkurte Fejza, këngëtarja e lirisë

 Viti 1992, kohë të vështira për popullin shqiptar në Kosovë. Vendi i okupuar nga regjimi serb. Fillim vitet kur hiqet autonomia dhe shtohen përndjekjet e persekutimet politike të shqiptarëve. Shkollat mbyllen e punëtorët largohen nga puna.

No Pic available
  • 2014-09-15

Bardi që krijoi mitin modern të çiftelisë

Ndue Shyti, “Artist i Popullit”, “Nderi i Kombit”, që këto ditë kremtoi 80-vjetorin e lindjes, është ndër të rrallët artistë popullorë që nuk ka nevojë t’i gjendet një titull i mëvetësishëm

KRIZA E FOLKUT TË TRANZICIONIT
  • 2014-07-25

KRIZA E FOLKUT TË TRANZICIONIT

NDUE DEDAJ Folku, në kohën moderne, nuk është më në kohën e tij, ashtu siç nuk është as kanuni, kulla, kuvendi tradicional, qeleshja e bardhë e gjyshërve, vajet e moçme të grave, arkitektura klasike e stilit roman, gotik, barok etj. Kur Ansambli i ynë i Këngëve dhe Valleve Popullore

No Pic available
  • 2014-06-09

VIDEOLAJM/ Voton Nexhmie Pagaruasha“Edhe me ambulacë do vija të votoja"

Të tjera rreth shkrimit VIDEO PRISHTINË - Këngëtarja e mirënjohur kosovare, Nexhmje Pagarusha do të shkonte edhe me autoambulancë nëse do të ishte e nevojshme, e kjo vetëm p&eu

Rexhep Qosja, rezidenti i ri shqiptar
  • 2014-04-29

Rexhep Qosja, rezidenti i ri shqiptar

Akademiku kosovar, Rexhep Qosja, është rezidenti më i ri i Republikës së Shqipërisë. Ditën e hënë, ai është betuar para punonjësve të njësisë bashkiake numër 5 në Tiranë, si banori më i ri i saj. “Betohem se do të zbatoj me përpikëri të gjitha të drejtat dhe detyrimet