Rezultate te kerkimit per termin: +Nexhmije +Pagarusha

Meta: total 122 / total_found 122 / time 0.000 / keyword[0] nexhmije / docs[0] 1376 / hits[0] 2820 / keyword[1] pagarusha / docs[1] 142 / hits[1] 279 /
Meta pret Nexhmije Pagarushën: Mbretëreshë e këngës shqiptare
  • 2018-05-07

Meta pret Nexhmije Pagarushën: Mbretëreshë e këngës shqiptare

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim të veçantë, këngëtaren e mirënjohur Nexhmije Pagarusha. Ai i ka uruar ditëlindjen, legjendës së muzikës së Kosovës, duke shprehur admirim për zërin e saj. Presidenti e cilëson si të papërsëritshme dhe mbretëreshë të këngës shqi

No Pic available
  • 2018-05-07

Veliaj i jep Çelësin e Qytetit këngëtares së dashur për shqiptarët, Nexhmije Pagarusha

Tirana ka nderuar sot me Çelësin e Qytetit një nga këngëtaret më të dashura për të gjithë shqiptarët, Nexhmije Pagarushën, e cila ka festuar 85 vjetorin e lindjes. E njohur si bilbili i Kosovës dhe mbretëresha e këngës shqipe, Nexhmije Pagarusha u prit në Bashkinë e Tiranës në nj

Grua për mua
  • 2016-08-24

Grua për mua

Nga Edison Ypi Dua grua të lartë. Por jo sa Nëmërçka që ta hedhi shurrën sa Vjosa dhe pordhën sa të tundet Gjirokastra. E dua të lartë sa, për shembull Sonila Meço, por të mos peshojë më tepër se Eni Vasili me gjithë lecka. Qefi ma ka që gruaja për mua të ketë edhe hire nga n

Grua per mua
  • 2016-08-24

Grua per mua

Transmetuar me 24082016 - 1105 Dua grua te brishte te hajthme fine te tille qe kur te jete cullak te duket me e beshme se kur te jete e veshur pra si Audrey Hepburn Te tilla qe ende nuk jane martuar ndodhen vetem neper libra dhe film

Një letër për Encën
  • 2016-08-13

Një letër për Encën

Transmetuar më 13.08.2016 - 10:43 Blerjen e fansave dhe të klikimeve e ka shpikur tjetër kush ndaj as këtu nuk ke gjë në vijë. Sa për cicat, është Çiljeta që pas operacionit për zvogëlim ndjell më shumë ush

FemArt i solli frymë feministe Prishtinës
  • 2016-06-01

FemArt i solli frymë feministe Prishtinës

Java që lamë pas u karakterizua me shumë aktivitete, panele, punëtori, promovime librash, shfaqje e koncerte muzikore që u mbajtën në Prishtinë, në kuadër të festivalit të artisteve për të drejtat e njeriut, "FemArt". Njëra nga organizatorët e festivalit, Oda Haliti, tregon për Kos

No Pic available
  • 2016-05-08

Bilbili i Kosovës, Nexhmije Pagarusha mbush sot 83 vjeç

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, uron sot Nexhmije Pagarushën në 83-vjetorin e lindjes, duke theksuar se me zërin e saj mbresëlënës, Nexhmija u shndërrua në institucion kulturor të Kosovës. Bilbili i Kosovës, Mbretëresha e muzikës shqiptare, Këngëtarja e Shekullit, Artiste e Meri