Rezultate te kerkimit per termin: +Nezar +Seiti

Total: 25
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.021Z

Kush është Nezar Seiti?! Profili i financierit të grupit të Habilajve

Kush është Nezar Seiti?! Pas operacionit në Babicë të Vogël ku u sekuestrua 4 ton kanabis në tetor të vitit të kaluar, policia me urdhër të prokurorisë ushtroi kontrolle edhe në zona të tjera të Vlorës. Top Channel asokohe raportoi se sipas burimeve Seiti ishte arrestuar pasditen e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.741Z

Burg për Nezar Seitin, bashkëpunëtorin e Habilajve

Burg pa afat, është masa e sigurisë që Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë për Nazer Seitin, një prej anëtarëve të bandës së Habilajve. Të njëjtën masë sigurie kishte kërkuar edhe Prokuroria për Krimet e Rënda. Nazer Seitin, i cili u kap në tetor në një operacion policor në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.020Z

Ekstradimi i Nezar Seitit, KLD kërkon hetimin e gjyqtarit

Pas kërkesës që kryeprokurorja Arta Marku i bëri Këshillit të Lartë të Drejtësisë, për nisjen e hetimet për gjyqtarët lidhur me ekstradimin e Nazer Seitit, i cilësuar si financieri i grupit kriminal Habilaj, vjen reagimi nga ky institucion. KLD njofton opinionin publik se nga shqyrtimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.302Z

Kërkesa e Prokurorisë shqiptare: Nazer Seiti të pyetet nga italianët

Prokuroria e Krimeve të Rënda i dërgon letërporosi autoriteteve italiane për të marrë në pyetje Nazer Seitin, i dyshuari si financieri i grupit të Habilajve në trafikun ndërkombëtar të kanabisit. Edhe pse Seiti ka qëndruar më shumë se tre muaj i paraburgosur në Tiranë, Prokuroria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.698Z

Gjykata pranon kërkesën: Nazer Seiti do të ekstradohet

Pranohet kërkesa për ekstradimin e Nazer Seitit në Itali. Gjykata e Tiranës pranon kërkesën e prokurorisë së katanias për ekstradimin e Seitit. Ai konsiderohet si financier i grupit të Habilajve. Edhe vetë Seiti ka kërkuar ekstradimin drejt Italisë. I pandehuri dhe avokatët e tij kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.929Z

Hetimet në Katania, dosje e veçuar për Nezar Seitin dhe Florian Habilaj

Në mes të dhjetorit, në Shqipëri u raportua për mbylljen e hetimeve në Itali për grupin e Moisi Habilajt, 15 persona, shqiptarë e italianë. Por Top Channel, që dispononte të plotë dokumentin e Prokurorisë së Katanias saktësoi se 4 të dyshuar, pikërisht Nezar Seiti, Armando Sulaj, Sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.928Z

Ekstradimi i financierit të Habiljave, MD: Në përputhje të plotë me ligjin

Ministria e Drejtësisë ka reaguar nëpërmjet një komunikate për shtyp lidhur me vendimin për ekstradimin e Nezar Seitit drejt Italisë. Sipas dikasterit të drejtuar nga Etilda Gjonaj, çdo hap është ndërmarrë në përputhje të plotë me procedurat ligjore. Ministria e Drejtësisë në re

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama