Rezultate te kerkimit per termin: +Nezar +Seitit

Total: 20
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.021Z

Ekstradimi i Nezar Seitit, Basha: Shteti rrëmbeu dëshmitarin kyç

Kryetari i Partisë Demokratike. Lulzim Basha ka shfrytëzuar 20 minutat e pushimit të kërkuar nga PS, për të dalë në një deklaratë për mediat jashtë sallës së Kuvendit. Ai sqaroi incidentin, që solli përjashtimin e deputetit demokrat, Edmond Spaho, duke thënë se u zbatua rregullorja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.020Z

Ekstradimi i Nezar Seitit, KLD kërkon hetimin e gjyqtarit

Pas kërkesës që kryeprokurorja Arta Marku i bëri Këshillit të Lartë të Drejtësisë, për nisjen e hetimet për gjyqtarët lidhur me ekstradimin e Nazer Seitit, i cilësuar si financieri i grupit kriminal Habilaj, vjen reagimi nga ky institucion. KLD njofton opinionin publik se nga shqyrtimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.020Z

Ekstradimi i Nezar Seitit, ministri italian: Vlen për një hetim të rëndësishëm

Ekstradimi i financierit të Habilajve, Nezar Seitit ka sjellë sot një reagim të ministrit italian të Drejtësisë, Andrea Orlando. Orlando falënderon autoritetet shqiptare për angazhimin që treguan në çështjen e ekstradimit të Seitit, pas kërkesës së autoriteteve italiane. Sipas minis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.953Z

Prokuroria dhe Ministria, përplasje për ekstradimin e Seitit

Një ditë pas ekstradimit të Nezar Seiti drejt Italisë, ka reaguar Prokuroria e Përgjithshme. Zyra e shtypit e Prokurores së Përgjithshme të perkohshme ka njoftuar se do të nisin verifikimet mbi procedurat e ndjekura për ekstradimin e Seitit, i njohur ndryshe edhe si financieri i grupit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.963Z

Ekstradimi i Nezar Seitit, LSI: Skandaloze, shteti iu kundërvu drejtësisë

Mesditën e sotme është mbledhur grupi parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe një nga temat e nxehta të diskutuara ka qenë vendimi për ekstradimin e financierit të Habilajve, Nezar Seitit drejt Italisë. Nënkryetari i LSI, Luan Rama e konsideroi vendimin për Seitin si një ska

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.928Z

Dritëhijet e ekstradimit të Nezar Seitit, shkeljet e autoriteteve shqiptare

Edhe ndryshimet ligjore të reformës nuk i shmangen dot dritëhijet që mbeten pas vendimeve gjyqësore të ekstradimeve të shtetasve shqiptarë jashtë vendit. Rasti i radhës ishte Nezar Seiti. Po cilat janë shkeljet që autoritetet e drejtësisë shqiptare kryen në rastin e vlonjatit, i cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.020Z

Ekstradimi i Seitit, PD thërret në interpelancë ministren Gjonaj

Partia Demokratike ka vendosur të thërrasë në një interpelancë urgjente ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj për ekstradimin e Nezar Seitit. Në një dalje për mediat nga selia blu, deputeti Enkelejd Alibaj tha se Nezar Seiti u rrëmbye nga shteti ditën kur do tregonte gjithçka për Tah

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama