Rezultate te kerkimit per termin: +Nga +Alfred +Lela

Meta: total 178 / total_found 178 / time 0.002 / keyword[0] nga / docs[0] 1257879 / hits[0] 5505849 / keyword[1] alfred / docs[1] 10241 / hits[1] 14927 / keyword[2] lela / docs[2] 363 / hits[2] 623 /
SMS-ja misterioze e Donald Lu, Duka rrëfen prapaskenat
  • 2018-10-04

SMS-ja misterioze e Donald Lu, Duka rrëfen prapaskenat

Ambasadori Amerikan Donald Lu, angazhohej nga mëngjesi deri në darkë për arritjen e një konsensusit për reformën në drejtësi, duke përdorur kështu të gjitha metodat. Më e fundit, ishte ajo e dërgimit të një sms-je në drejtim të disa deputetëve opozitarë. SMS: I nderuar zoti Depu

Bilanci i Donald Lu, analistët: Ambasadori i SHBA mbylli sytë për kanabisin
  • 2018-10-03

Bilanci i Donald Lu, analistët: Ambasadori i SHBA mbylli sytë për kanabisin

Donald Lu, gjatë mandatit të tij në Shqipëri, iu desh të përballej dhe me problemin e kultivimit të hashashit në vendin tonë. Ky problem me përmasa të mëdha për nga rëndësia, sipas Deputetit të LZHK-së Dashamir Shehit, nuk ka qenë në axhendën e Donald Lu-së. Duke menduar se sa k

Analistët: Xhafaj të dorëhiqet! Nuk mund të jetë më ministër i Brendshëm
  • 2018-05-15

Analistët: Xhafaj të dorëhiqet! Nuk mund të jetë më ministër i Brendshëm

A duhet të japë dorëheqjen Fatmir Xhafaj nga detyra e ministrit të Brendshëm? Politika debaton prej ditësh për këtë, ndërsa dy analistë e njerëz të medias që pyeti Top Channel nuk kanë dyshime se morali i ministrit të Brendshëm tashmë është i cenuar. Mendoj sërish se ai duhet t

Shpërndahen sot 120 banesa për familje të pastreha, ja lista e përfituesve
  • 2018-01-31

Shpërndahen sot 120 banesa për familje të pastreha, ja lista e përfituesve

Problemi i strehimit për rreth 120 familje në nevojë, të prekura kryesisht nga zbatimi i projektit të rehabilitimit të Lumit Tirana dhe familje të tjera të komunitet rom do të marrë zgjidhje. Këshilli Bashkiak do të miratojë sot projektvendimin për dhënien në huamarrje pa pagesë të

Kryemadhi në Top Story: Votojmë që nesër krijimin e KLP
  • 2017-12-20

Kryemadhi në Top Story: Votojmë që nesër krijimin e KLP

Kanë kaluar më shumë se 48 orë nga zhvillimet dramatike në Kuvendin e Shqipërisë, ku në një protestë të paprecedentë të opozitës, brenda dhe jashtë kuvendit, u zgjodh Kryeprokurorja e Përkohshme. Ka pasur edhe debate për statusin e Arta Markut. Debati vazhdon prej më shumë se 48 o

Ema Andrea lexon rreshta nga bukuria plastike e Gilman Bakallit
  • 2017-12-09

Ema Andrea lexon rreshta nga bukuria plastike e Gilman Bakallit

Lexime dhe kujtime… për intelektualin që mungon. Duke marrë shkas nga thelbi i librit më të ri të Gilman Bakallit Alfabeti i tranzicionit, mungesa e intelektualit në shoqërinë shqiptare, për të kujtuar ndryshe, pedagogun dhe intelektualin e angazhuar Bakalli që u nda nga jeta një

Dezertimi i 4 komandove përplas Bazon dhe Demirajn
  • 2017-11-23

Dezertimi i 4 komandove përplas Bazon dhe Demirajn

Në vorbullën e shumë lajmeve të forta kohët e fundit, një tjetër zhvillim tronditi opinionin publik. Katër komando të Forcave të Armatosura gjatë një stërvitje speciale në Mbretërinë e Bashkuar vendosën të mos kthehen. Menjëherë lindën shumë pikëpyetje. E para, nëse ishte nj